Politikė šįmet įkūrė partiją Sahra’os Wagenknecht aljansas (BSW) ir žada, kad pergalės per rugsėjo 22 d. rinkimus Brandenburgo žemėje atveju jis siektų pakeisti Vokietijos politikos kryptį.
Vokietija sustabdė naftos iš Rusijos importą po to, kai pastaroji įsiveržė į Ukrainą 2022 m. Vokietija perėmė PCK naftos perdirbimo gamyklos kontrolę, kurią valdė Rusijos naftos bendrovės „Rosenft“ patronuojamoji įmonė.
Vokietijos vyriausybė parlamentinio tyrimo metu atskleidė, kad 2024 m. pirmąjį pusmetį gamyklos pajėgumų išnaudojimas siekė 76,2 proc., o 2021 m. – 98,8 proc.
Šeštadienį S. Wagenknecht sakė naujienų agentūrai dpa, kad pirkti rusišką naftą būtų naudingiau nei „maldauti naftos“ ir vis tiek nesugebėti pasiekti pilno gamyklos pajėgumų išnaudojimo.
Jos partija derina tradicines kairiųjų socialines pažiūras ir kai kurias dešiniųjų pozicijas, pavyzdžiui, dėl imigracijos. Partija pasisako prieš paramą Ukrainai ir norėtų sugyventi su Vladimiro Putino valdoma Rusija.
Jeigu BSW pateks į valdžią Brandenburgo žemėje, S. Wagenknecht žada aktyviai spausti Berlyną, kad šis atšauktų rusiškos naftos importo draudimą.
Pasak jos, rusiškos naftos embargas „yra kvaila politika“ kuri vykdoma „Brandenburgo ir visos šalies sąskaita“. Ji mano, kad tai kelia grėsmę darbo vietoms PCK naftos perdirbimo gamykloje ir nepagrįstai sukelia energetikos resursų kainas Vokietijoje.
Kiti Brandenburgo politikai aštriai sukritikavo tokią poziciją.
Žaliųjų partijos kandidatas Benjaminas Raschke teigia, kad tokia S. Wagenknecht politika ir priklausomybė nuo Rusijos resursų bei draugystė su V. Putinu keltų grėsmę Vokietijai.
Jis pabrėžė, kad tai taip pat keltų riziką 400 mln. eurų siekiančioms Vokietijos vyriausybės investicijoms į gamyklą.
Brandenburgo žemės premjeras socialdemokratas Dietmaras Woidke yra atviras deryboms su BSW po rinkimų ir neatmeta koalicijos galimybės, jeigu pastaroji įrodys galinti valdyti. Tačiau jis pažymėjo, kad Brandenburgo valdžia nesprendžia migracijos ar Ukrainos ateities klausimų.