V. Zelenskis, pristatydamas Ukrainos „atsparumo planą“ karui atsidūrus lemiamame taške, kalbėjo po Vašingtono suteikto ilgai laukto leidimo Kyjivui šaudyti JAV raketomis į Rusijos teritoriją.
„Lemiamais momentais – o jie ateis kitais metais – neturime leisti, kad kas nors pasaulyje suabejotų visos mūsų valstybės atsparumu. Ir šiame etape sprendžiama, kas nugalės“, – sakė V. Zelenskis Ukrainos įstatymų leidėjams.
„Šis mūšis vyksta ne tik dėl Pokrovsko, Kupjansko ar bet kurio kito miesto, miestelio ar kaimo, ne tik dėl vieno ar kito mūsų regiono. Šis mūšis yra dėl visos Ukrainos, šis mūšis yra dėl visos Europos, dėl tvarkos arba chaoso visame pasaulyje“, – sakė jis.
Lemiamais momentais – o jie ateis kitais metais – neturime leisti, kad kas nors pasaulyje suabejotų visos mūsų valstybės atsparumu. Ir šiame etape sprendžiama, kas nugalės.
Artėjant žiemai Maskva gerokai suintensyvino oro atakas prieš Ukrainos miestus ir iš Šiaurės Korėjos gavo daugiau kaip 10 000 karių, kuriuos panaudos savo puolimams.
Diplomatiniame fronte po Donaldo Trumpo išrinkimo JAV vis dažniau kalbama apie galimą taikos susitarimą, kuriuo būtų nutrauktos kovos.
Esant neaiškumui dėl Amerikos pagalbos, V. Zelenskis sakė, kad Kyjivas neturėtų leisti, kad kas nors kitas spręstų šalies ateitį.
„Tai karas, kuris sprendžia visos valstybės likimą. Ir niekas neturėtų ir negali jo nuspręsti už mus“, – sakė jis.
D. Trumpo pareiškimai, kad jis sieks greito susitarimo dėl karo pabaigos, sukėlė nuogąstavimų, kad Vašingtonas gali priversti Kyjivą sutikti su teritorinėmis nuolaidomis.
V. Zelenskis sakė, kad Kyjivui gali tekti laukti Vladimiro Putino valdymo Rusijoje pabaigos, kad atgautų visą tarptautiniu mastu pripažįstamą teritoriją.
„Galbūt Ukrainai teks pergyventi kai ką Maskvoje, kad pasiektų visus savo tikslus... kad galbūt atkurtų visišką valstybės vientisumą“, – sakė V. Zelenskis kreipimesi į Ukrainos parlamentą.