V. Zelenskis nurodė, kad su tuometiniu NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu buvo sutarta perduoti Lenkijai NATO lėktuvų ir užtikrinti vadinamą policijos misiją, analogišką tai, kuri vykdoma Baltijos šalyse, neturinčiose savo karinių oro pajėgų. Mainais į tai Lenkija Ukrainai turėjo perduoti savo senus lėktuvus „MiG-29“.

„Ir kas po to? Ar Lenkija perdavė mums savo lėktuvus? Ne. Buvo rasta kita priežastis“, – sakė V. Zelenskis.

Jis pridūrė, kad yra nemažai detalių, kurių negalima viešinti. Tačiau kaimyninės šalys, kaip NATO narės, bijo priimti savarankiškus sprendimus dėl pagalbos Ukrainai.

„Pagrindinė istorija yra tokia: sąjungininkų pajėgos kilo į dangų ir numušinėjo dronus bei raketas virš Izraelio, kai to norėjo JAV. Tai ir yra atsakymas“, – pridūrė Ukrainos prezidentas.

V. Zelenskis taip pat sakė, kad Ukraina paprašė Lenkijos numušti jos kryptimi skriejančias raketas, kad nuo Rusijos smūgių apsaugotų savo dujų saugyklą, esančią Lvivo srities Stryjaus mieste.

„Su Lenkija mus sieja geri kaimyniniai santykiai. Yra įvairių iššūkių, mes nuolat prašome jų numušti raketas, skrendančias Lenkijos kryptimi. Ten turime Stryjų, dujų saugyklas. Nuo šių dujų tiekimo priklauso šalis, mūsų gyvenimas, ypač žiemą“, – per spaudos konferenciją Užkarpatėje kalbėjo Ukrainos vadovas.

V. Zelenskis paaiškino, kad Ukraina neturi pakankamai oro gynybos sistemų, todėl saugoti dujų saugyklą paprašė Lenkijos.

„O ką lenkai? Numušinėja? Ne. Lenkai pasakė, kad yra pasirengę numušti raketas, jeigu priimant šį sprendimą jie nebus vieni, jeigu NATO juos parems“, – sakė Ukrainos prezidentas.

Rugsėjį Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis buvo pareiškęs, kad Lenkija svarsto galimybę perduoti Ukrainai lėktuvus „MiG-29“, kurie šiuo metu naudojami Lenkijos dangui ginti.

Spalio 29 dieną Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda per interviu radijui „Radio Zet“ pažymėjo, kad Varšuva yra pasirengusi perduoti Ukrainai savo likusius „MiG-29“ su sąlyga, kad sąjungininkės garantuos jų oro erdvės saugumą, kol Lenkija gaus naujų lėktuvų.

Spalio 31 dieną laikraštis „The Hill“ pranešė, kad dvipartinė JAV Kongreso narių grupė paragino prezidentą Joe Bideną leisti Lenkijai naudoti savo oro gynybos sistemas virš Ukrainos, kad jos padėtų perimti Rusijos raketas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)