Idėja, kuria su žiniasklaida pasidalijo trys D. Trumpo kampanijos asmenys, numato fronto linijos įšaldymą ir Ukrainos sutikimą atsisakyti savo ambicijų per artimiausius 20 metų tapti NATO nare. Mainais, esą, Jungtinės Valstijos pasiūlytų ginkluotės, padėsiančios atgrasyti Maskvą nuo pakartotinio bandymo veržtis.

Jeigu tikėtume D. Trumpo komandos planais, Jungtinės Valstijos atsiradusios buferinės zonos apsaugos misijos finansuoti neketina.

Britai nusiteikę skeptiškai

Penktadienį, lapkričio 8 dieną, buvęs Jungtinės Karalystės iždo kancleris George’as Osborne’as pareiškė, kad tolesnė pagalba Ukrainai be Jungtinių Valstijos paramos, kurios po D. Trumpo pergalės gali nebelikti, bus „neįmanoma“.

„Absoliučiai nerealu, mano nuomone, galvoti, kad Europa, taip ir Jungtinė Karalystė, gali ir toliau remti Ukrainą be Jungtinių Valstijų palaikymo. Ir visai nesvarbu, jeigu Joe Bidenas, prieš užleisdamas prezidento postą, ir planuoja tam išleisti visus 61 mlrd. dolerių, dėl kurių neseniai balsavo Kongresas paramos Ukrainai rėmuose“, – pažymėjo politikas.

Kaip rašo nv.ua, Ukraina leido suprasti, jog ketina įsiklausyti į D. Trumpo siūlymus, kaip nutraukti karą, bet nesutiks su jokiais planais, galinčiais pasirodyti kaip Rusijos pergalė.

Pats D. Trumpas kol kas detaliai neatskleidė, koks konkretus susitarimas, jo galva, galėtų padėti tašką Rusijos ir Ukrainos kare.

JD Vance’o pozicija

Viceprezidentu išrinktasis JD Vance’as dar rugsėjį užsiminė, kad Rusijai kaip „taikos sąlyga“ galėtų atitekti okupuotos Ukrainos teritorijos. Anot jo, likusi Ukraina išliktų nepriklausoma suverenia valstybe, o siena su Rusija būtų deramai apsaugota nuo galimo naujo Maskvos puolimo. Mainais už tai Rusija gautų Ukrainos neutralumo pažadą.

Respublikonų kandidatas į JAV viceprezidentus Ohajuje atidavė savo balsą

Birželį D. Trumpo komanda pateikė dar vieną siūlymą, kuriame buvo numatyta sumažinti paramą Ukrainai, jeigu ji nesutiks su taikos derybų variantu.

Kaip rašo „The Telegraph“, kol kas Kremlius galimų taikos planų nekomentuoja, tačiau, panašu, šiuo metu Rusija nesuinteresuota skubiu taikos susitarimu: šalies pajėgos džiaugiasi „stabiliomis pergalėmis“ karo lauke, be to, skaičiuojama, kad šalies ekonomika karo sąlygomis galėtų atsilaikyti dar mažiausiai metus.

Ekspertai sako, kad tai, kokį planą Ukrainai galiausiai pasirinks pats D. Trumpas, priklausys nuo jo kabineto pozicijos.

Pirmąją D. Trumpo kadenciją kartu su juo dirbęs valstybės sekretorius Mike’as Pompeo, kuriam prognozuojamas Pentagono vadovo postas ir kuris seniau negailėjo kritikos J. Bideno administracijai dėl pernelyg vangios paramos Ukrainai, greičiausiai Rusijai palankiam karo baigties variantui nepritars.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)