Straipsnio autoriai rašo, kad 2024 m. vasarą JAV vyriausybės analitikai tvirtino, jog Rusija vargu ar pasieks reikšmingų pergalių Ukrainoje ateinančiais mėnesiais, kadangi „prastai apmokytiems kariams sunkiai sekasi veržtis po ukrainiečių gynybą“, informuoja meduza.io.
Vis dėlto šis vertinimas pasirodė besąs klaidingas: Rusijos pajėgos ne tik ženkliai pasistūmėjo Ukrainos rytinėje dalyje, bet ir atsikovojo daugiau nei trečdalį teritorijos, kurią Kursko srityje užėmė ukrainiečiai. Be to, Rusija padidino bepiločių smūgių Ukrainos teritorijoje skaičių: nuo 350 liepos mėnesį iki 750 rugpjūtį ir iki 1 500 rugsėjį.
„Rusijos kareiviai, invazijos pradžioje nuolatos darę klaidų, liko praeityje, – „The New York Times“ cituoja aukšto rango JAV karininką. – Dabar RF ginkluotosios pajėgos smarkiai evoliucionavo ir juda pirmyn.“ Dėl to kai kurios Amerikos žvalgybos tarnybos ir karininkai pesimistiškai vertina Ukrainos galimybes sustabdyti rusų atakas.
Ukraina nuolatos prašo Vakarų šalių ginklų, tačiau, anot JAV karininkų, ginkluotės trūkumas nebėra pagrindinė šalies problema. Jų teigimu, Ukraina gerokai sumažino atsilikimą nuo Rusijos, kalbant apie artileriją, bei taip pat naudoja bepiločius rusų šarvuotajai technikai naikinti. Dabar didžiausia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų problema – kareivių trūkumas.
Kaip sakė Pentagone dirbantis dienraščio pašnekovas, Ukraina turi pakankamai karių, kad galėtų kariauti dar metus ar pusantrų, tačiau vėliau Ukrainos ginkluotosios pajėgos susidurs su didžiuliu žmonių trūkumu. Pentagono atstovai pažymėjo, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos naudojo kai kurias neseniai sukomplektuotas brigadas atakoms Kursko srityje rengti, o ne Ukrainos rytuose ar pietuose arba kad sukurtų rezervą kontrpuolimui 2025-aisiais.
Vakarų pareigūnai ir ekspertai mano, kad Rusijai irgi verkiant reikia kareivių ir technikos. JAV karininkai pridūrė, jog jeigu Amerika toliau teiks pagalbą Ukrainai iki kitų metų vasaros, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms atsiras galimybė pasinaudoti minėtaisiais Rusijos trūkumais.