Kaip pažymi leidinys, Pekinas labiausiai nerimauja dėl to, kad šiaurės korėjiečių dalyvavimas karo veiksmuose paskatins dar glaudžiau bendradarbiauti JAV, Vakarų Europą ir jų sąjungininkes Azijos bei Ramiojo vandenyno regione, o tokia partnerystė savo ruožtu padėtų Jungtinėms Valstijoms rasti sąjungininkių bet kokiame potencialiame konflikte su Kinija dėl Taivano.
Šiaurės Korėjos karių dislokavimas Rusijoje karui su Ukraina Kinijai yra nepriimtinas, teigia Nandzingo universiteto Tarptautinių studijų instituto direktorius Zhu Fengas. Pasak jo, tai rodo, jog Rusijos karas su Ukraina plečiasi, ir Pekinas gali būgštauti, kad šis konfliktas „dabar virs tarpžemyniniu karu“.
Kinijos įtaka sąjungininkėms silpnėja
Vokietijos tarptautinių santykių ir saugumo instituto Korėjos fondo analitikas Ericas Ballbachas teigė, jog Kinija tiesioginę Rusijos paramą Šiaurės Korėjos strateginei ginkluotei gali vertinti kaip „raudonąją liniją“, tačiau net ir tokiu atveju jos pastangos prispausti kurią nors iš šalių bus ribotos.
„Kinija aiškiai susiduria su realybe, jog ji praranda įtaką Pchenjanui, o Rusija, atvirkščiai, ją įgauna“, – sakė E. Ballbachas.
Per pastaruosius metus Kim Jong Uno elgesys ryškiai pasikeitė - dabar jis daugiau dėmesio skiria Rusijai, o ne Kinijai, pažymi WSJ. Šiais metais Kim Jong Unas V. Putinui išsiuntė daugiau kaip 10 laiškų, o tai yra tris kartus daugiau, nei susirašinėjant su Xi. Maža to, rusai gali atostogauti Šiaurės Korėjoje, o kinai – kol kas ne.
Kaip rašo WSJ, V. Putinas ir Kim Jong Unas vienas kitam gali pasiūlyti tai, ko negali Pekinas: Rusijai reikia gyvosios jėgos ir amunicijos, kad laimėtų karą su Ukraina, o Pchenjanui reikia ginklų gamybos žinių.
„Rusija ir Šiaurės Korėja viena kitai yra tarsi šveicariškas peiliukas, gamintas pagal užsakymą“, – sako Atlanto tarybos analitikas Johnas Parkas.
WSJ pastebi, jog Kinija vengia kritikuoti Rusijos invaziją į Ukrainą, vadindama ją „krize“, o ne karu. Tuo pat metu Pekinas beveik nieko nekalba apie Šiaurės Korėjos karius.
Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Lin Jianas, atsakydamas į tiesioginį klausimą dėl Šiaurės Korėjos karių, pareiškė, kad dvišaliai Šiaurės Korėjos ir Rusijos santykiai yra „jų pačių reikalas“, ir pakartojo, kad Kinija ragina visas šalis deeskaluoti padėtį ir rasti politinį jos sprendimą.
Pasak buvusio Donaldo Trumpo administracijos patarėjo Kinijos politikos klausimais Mileso Yu, tokia Kinijos pozicija kelia nusivylimą Rusijai ir Šiaurės Korėjai, nes Pekinas nėra linkęs viešai demonstruoti sąjunginių santykių su abiem kaimynėmis.