Kaip kalbama laidos „Сніданку з 1+1“ siužete, jeigu Chersono srityje nelaimių pridarė pakilęs vanduo, tai Kryme didžiulis siaubas dar tik prasideda.

Užtvanka palaikė Kachovkos tvenkinio vandens lygį. Iš šio tvenkinio buvo tiekiamas vanduo Krymo pusiasaliui. Dabar Šiaurės Krymo kanalo vandens lygis krinta akyse ir, anot ekspertų, jis nuseks, nebus kuo drėkinti laukų. Šiais metais kritulių kiekis dar didelis, bet netrukus Kryme prognozuojama sausra.

Žurnalistai pasakoja, kad Krymo gyventojams problemos jau prasidėjo: iš čiaupų bėga purvinas vanduo, ir netgi toks Kerčėje jau dalijamas pagal grafiką. Krymo totorių atstovai nuogąstauja, kad rusų laikinai okupuotame pusiasalyje kils ligų protrūkis.

„Kartu su vandeniu, kuris dabar teka Šiaurės Krymo kanalu, teka ir buitinės atliekos bei įvairūs nešvarumai, galintys sukelti įvairių infekcinių ligų Kryme“, – įspėjo Krymo totorių išteklių centro valdybos pirmininkas Eskenderis Barijevas.

Pažymima, kad laikinai okupuotas Krymas gali likti be vandens tiekimo 10–15 metų, ir pusiasalio okupacinė valdžia bėdą jau pripažino: problemų bus ne tik gyventojams – nukentės ir turizmas.

Bet žmonėms greitai tai taps nepakeliama, mano Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas.

„Rusams susprogdinus hidroelektrinę, Kryme neabejotinai labai greitai atsiras paniškų nuotaikų ir prasidės mėgstama nacionalinė pramoga pavadinimu „Nenorime iš čia išvažiuoti, čia taip jauku“, – sakė jis.


Dar vieną didelę problemą dėl susprogdintos hidroelektrinės rusų okupantai gavo Krymo šiaurėje: ties administracine siena su žemynine Ukrainos dalimi stovi trys chemijos gamyklos, kuriose Dniepro vanduo naudojamas chemikalų nusodinimo rezervuaruose, ir dabar dėl vandens tiekimo sutrikimų nuodai gali pradėti plisti.

„Pavojų ypač kelia gamykla „Titan“. Joje jau seniai yra problemų dėl rūgšties skiedimo gėlu vandeniu. Karštais mėnesiais gali įvykti katastrofa – tai tokia tiesioginė rizika ne tik sveikatai, bet ir žmonių gyvybei“, – įspėjo Aplinkosaugos profesionalų asociacijos (PAEW) prezidentė Liudmila Cihanok.

Delfi primena, kad rusams susprogdinus Kachovkos hidroelektrinę, okupuotame Kryme prasidėjo problemos dėl vandens.

Apie tai rašoma „Telegram“ kanale „Krimskije Partizani“.

Remiantis kanalo informacija, Kerčėje jau dingo vanduo. Kanalo įkūrėjai turi trečiadienio, birželio 7 d., vandens pristatymo grafikus.

Taip pat, sprendžiant iš vaizdo įrašo, vandens kokybė Kerčėje, Eupatorijoje ir Džankojuje gerokai suprastėjo.

Be to, Šiaurės Krymo kanale pradėjo kristi vandens lygis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)