L.Brahimi pažymėjo, kad susipriešinusi JT Saugumo Taryba privalo imtis veiksmų, kad sustabdytų žudynes, kurių dar vienu simboliu tapo beveik 80 jaunų vyrų nužudymas. Kiekvienas iš jų buvo nušautas viena kulka, o jų kūnai buvo sumesti į upę įnirtingų kovų apimtame Alepo mieste.
Sirijos sukilėliai dėl šių žudynių kaltina prezidento Basharo al Assado vyriausybę, tačiau valstybinė televizija paskelbė, kad už jas atsakomybė tenka vienai islamistų opozicijos grupuotei.
Sirija "byra visų akyse. Padėti gali tik tarptautinė bendruomenė, visų pirma - Saugumo Taryba", L.Brahimi sakė 15 Tarybos ambasadorių.
Jau 22 mėnesius vykstantis konfliktas nusinešė daugiau nei 60 tūkst. žmonių gyvybių, nurodo Jungtinės Tautos, kurios trečiadienį per konferenciją Kuveite mėgins surinkti 1,5 mlrd. JAV dolerių humanitarinės pagalbos finansavimui pilietinio karo krečiamai Sirijai.
"Ši tragedija neturi pabaigos", - pareiškė L.Brahimi.
B.al Assado vyriausybės legitimumas "nepataisomai sugadintas", pridūrė pasiuntinys ir perspėjo, kad prezidentas dar gali laikyti įsikibęs valdžios.
Damasko režimo pajėgos griežtina represijas, buvęs Alžyro užsienio reikalų ministras sakė uždarame posėdyje, tačiau jis pažymėjo, kad tiek vyriausybė, tiek opozicija vykdo "vienodai žiaurių nusikaltimų".
L.Brahimi taip pat perspėjo, kad šis konfliktas gali persimesti į kaimynines šalis.
"Sirija tampa besivaržančių jėgų žaidimo aikštele, - aiškino jis. - Nei viena iš kaimynių nėra apsaugota nuo šio konflikto pašalinių padarinių."
Saugumo Taryba jau ilgiau nei metus neįstengė priimti jokių sprendimų dėl Sirijos. Rusija ir Kinija blokavo jau tris Vakarų šalių parengtas rezoliucijas, kuriose buvo tik grasinama imtis sankcijų.
Rusija kaltina Vakarų šalis siekiant jėga pakeisti Sirijos režimą ir tvirtina, jog tai negali priversti B.al Assado atsistatydinti. Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai palaiko opozicijos požiūrį, jog su B.al Assadu negali vykti jokios derybos.
L.Brahimi po posėdžio dalyvavo pietuose su penkių nuolatinių Saugumo Tarybos narių ambasadoriais, tačiau JAV ambasadorė Susan Rice pareiškė, kad "tie patys klausimai, kurie trukdė Tarybai iki šiol, lieka neišspręsti, todėl akivaizdaus kelio į priekį nėra".