Sirijoje smurtą registruojančios Sirijos žmogaus teisių stebėjimo agentūros teigimu, mūšiuose žuvo 514 asmenys, tarp jų – 92 civiliai.
Praėjusią savaitę sukilėlių aljansas su islamistų grupuote „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS) priešakyje šiaurės vakarinėje Sirijos dalyje pradėjo puolimą, o savaitgalį užėmė Alepą – antrą pagal dydį šalies miestą.
Sirijos prezidentas Basharas al-Assaas pažadėjo prieš užpuolikų pajėgas pradėti kontrpuolimą.
Stebėjimo agentūros duomenimis, sukilėlių gretose žuvo 267 smogikai, tuo tarpu žuvusių Sirijos karių ir vyriausybę remiančių nereguliariosios kariuomenės dalinių kovotojų skaičius siekia 154.
Stebėjimo agentūra nurodė, kad tiek Rusijos, tiek vyriausybės karo lėktuvai Idlibe ir Alepe jau įvykdė 420 antskrydžių. Ji pridūrė, kad daugumos jų taikiniu buvo sukilėlių bastionas Idlibo mieste, o po šių antskrydžių iš miesto ėmė masiškai bėgti žmonės. Gyventojai pasakojo apie katastrofiškas humanitarines sąlygas, neveikiantį vandentiekį ir elektros tiekimo sutrikimus.
ES ragina nutraukti mūšius
Europos Sąjunga (ES) paragino konflikto šalis Sirijoje nutraukti mūšius. „Labai įdėmiai sekame įvykius ir esame labai sunerimę dėl civilių gyventojų saugumo ir gerovės“, – pirmadienį Briuselyje sakė naujosios ES užsienio politikos įgaliotinės Kajos Kallas atstovas.
Įvykiai Sirijoje Europos Sąjungai aktualūs ir todėl, kad nauja pilietinio karo eskalacija gali padidinti pabėgėlių skaičių. Pastaruoju metu Briuselyje net būta lūkesčių, kad ateityje į gimtąją šalį vėl galės grįžti daugiau žmonių.
Džihadistų grupuotė „Hajat Tahrir al-Scham (HTS), kuri yra teroristų tinklo „Al Qaeda“ atšaka Sirijoje, ir jos sąjungininkės trečiadienį netikėtai pradėjo didelį Sirijos vyriausybinių pajėgų puolimą. Per smarkiausius nuo 2020 m. mūšius, aktyvistų duomenimis, iki šiol žuvo daugiau kaip 400 žmonių, įskaitant daugiau kaip 60 civilių.