Teiginiai
Pietų Korėjos, JAV kolonijos, žurnaliūgos paleido dar vieną antį (gandą – red.) apie Šiaurės Korėjos 12 000 kariškių, kuriuos neva Kim Jong Unas pasiuntė į Ukrainą padėti kariauti Rusijai.
Verdiktas
Melas. Tai, kad Šiaurės Korėja pasiuntė apie 10 tūkst karių Rusijai padėti kariauti su Ukraina, yra ne nepagrįstas gandas, o faktas, kurį patvirtino tiek NATO, tiek Pentagonas.
Melo detektoriaus komentaras
Tai, kad Šiaurės Korėjos kariai padės Rusijai kovoti prieš Ukrainą, dar spalio pradžioje paskelbė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, gavęs informacijos ir savo šalies žvalgybos.
Netrukus tokį jo pareiškimą patvirtino ir Ukrainos sąjungininkai.
Spalio 28 dieną NATO generalinis sekretorius Markas Rutte paskelbė pareiškimą, kuriame teigė, jog „šiandien galiu patvirtinti, kad Šiaurės Korėjos kariai buvo išsiųsti į Rusiją, o Šiaurės Korėjos kariniai daliniai buvo dislokuoti Kursko regione“. Jis tvirtino, kad Šiaurės Korėjos pajėgų dislokavimas yra reikšmingas KLDR įsitraukimo į neteisėtą Rusijos karą eskalavimas, dar vienas JT Saugumo Tarybos rezoliucijų pažeidimas bei pavojinga Rusijos karo plėtra. Todėl NATO ragina Rusiją ir KLDR nedelsiant nutraukti šiuos veiksmus (čia).
Ukrainos Gynybos ministerijos Pagrindinis žvalgybos direktoratas pranešė, kad Šiaurės Korėjos kariai Kursko srityje, kurią kontroliuoja Ukraina, pasirodė spalio 23 dieną. Ukrainos skaičiavimais, Rusijai perduotų Šiaurės Korėjos kariuomenės karių skaičius dabar siekia apie 12 tūkstančių asmenų, tarp jų ― 500 karininkų, tarp jų ir trys Pchenjano generolai (čia).
„Tai pirmas kartas, kai Šiaurės Korėjos kariai yra dislokuoti kovoti užsienyje“, - konstatavo Pietų Korėjos Nacionalinė žvalgybos tarnyba (čia).
Pentagonas pranešė, kad apie 10 000 Šiaurės Korėjos karių treniruojasi Rusijoje ir netrukus gali būti dislokuoti Ukrainoje. JAV prezidentas Joe Bidenas šią situaciją pavadino „labai pavojinga“ (čia).
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nei patvirtino, nei paneigė KLDR karių buvimo savo šalyje. Jis priminė, kad Rusijos parlamentas ratifikavo susitarimą dėl „visapusės strateginės partnerystės“ su Šiaurės Korėja, kurį V. Putinas šią vasarą pasirašė Pchenjane , kuriame abi pusės žada „abipusę pagalbą agresijos atveju“ prieš vieną iš pasirašiusiųjų. „Pažiūrėkime, kaip vyks šis procesas“, – sakė Putinas. Tuo metu Pchenjanas kaip nepahgfrįstus gandus atmetė žinią, kad KLDR kariai ruošiasi prisijungti į Rusijos karą (čia).