Pastaruoju metu „Melo detektorius“ socialiniuose tinkluose pastebi išaugusį klastočių skaičių. Viena tokių – suklastotas JAV transliuotojo ABC reportažas, kuriame teigiama, kad Ukraina nuo Rusijos plataus masto invazijos neteko jau milijono karių.

Tačiau „Melo detektoriui“ pavyko išsiaiškinti, kad pranešimas melagingas, o tikrasis televizijos reportažas, kuriuo buvo paremta klastotė, pasirodė dar 2023 m. ir buvo skirtas aptarti amerikiečių pagalbą nukentėjusiems ukrainiečiams. Plačiau skaitykite čia.

Kita klastotė – padirbtas skelbimas, kuris neva rodo, kad Ukrainos darbo skelbimų portale ieškoma aktyvistų, kurie galėtų už pinigus protestuoti Sakartvele. „Melo detektorius“ čia aprašė, kad, iš tikrųjų, toks skelbimas neegzistuoja. Tokiais pranešimais bandoma diskredituoti proeuropietiškus Sakartvele vykstančius protestus.

Socialiniuose tinkluose šią savaitę atgimė ir dar 2023 m. vasarį „Melo detektoriaus“ paneigtas mitas, kad vakcinos nuo COVID-19 pasiskiepijusiųjų gyvenimą sutrumpina 24 metais. Daugiau apie tai, kodėl tokia informacija yra melaginga, galite skaityti čia.

Internautai taip pat prikėlė dar 2021 metais užgimusią melagystę, kad Prancūzijos pirmoji ponia Brigitte Macron gimė vyru, vardu Jeanas-Michelis Trogneux, ir pavogė savo sesers Briggite Trogneux tapatybę. „Melo detektorius“ čia išsamiai paaiškino, kodėl šioje melagienoje nėra nė krislo tiesos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją