Todėl, kad, jei Kinija panaudotų jėgą, tai kainuotų brangiai. Ir ne tik taivaniečiams. Dramatiškai pablogėtų ir Lietuvos saugumo situacija.

Vos dvylika pasaulio šalių šiuo metu pripažįsta Taivano valstybingumą. Net dalyvavimas tokiuose formatuose kaip Pasaulio Sveikatos Organizacija, kurią turėtų vienyti siekis suvaldyti globalias sveikatos grėsmes, Taivano atveju yra kontroversiškas. 

Kitais atžvilgiais Taivanas turi panašumų su Baltijos šalimis. Taivanas yra laikomas demokratizacijos sėkmės istorija. Be to, jei mūsų regione pagrindinę grėsmę kelia agresyvi Rusija, tai Indijos ir Ramiojo vandenyno regionas nerimauja dėl augančios Kinijos galios. 

Tiek NATO rytinis sparnas, tiek Taivanas saugumą sieja su JAV. NATO atveju, galioja kolektyvinės gynybos principas. Taivano ginti JAV formaliai nėra įsipareigojusios; tikslingai laikomasi strateginio neapibrėžtumo politikos – vengiama konkretizuoti, kaip JAV elgtųsi agresijos atveju. Tiesa, prezidentas Joe Bidenas keliskart viešai teigė, jog naudotų jėgą ginant Taivaną. Tai buvo konkretaus politinio lyderio nuostata – jo patarėjai iškart suskubdavo tikslinti, jog ilgametė valstybės strateginė politika nesikeičia. 

Nuomonė

Šioje publikacijoje skelbiama asmeninė autoriaus nuomonė. Portalo Delfi redakcijos pozicija negali būti tapatinama su autoriaus nuomone.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)