Rusijos karas Ukrainoje trunka jau pustrečių metų – praktiškai tiek pat laiko taikomos ir pačios griežčiausios sankcijos, kokias tik per visą tokių ribojimų istoriją Vakarų valstybės taikė Rusijos verslui ir eiliniams piliečiams.

Dar net neprasidėjus karui rašiau apie tai, kad prieš privatų verslą nukreiptos sankcijos žalingos – visais laikais verslininkai buvo labiausiai provakarietiška Rusijos visuomenės dalis. Pirmaisiais invazijos mėnesiais įrodinėjau, kad karo tribunolo Kremliaus karo nusikaltimams įsteigimas ir kaltinimai Rusijos valdžiai bei karinei vadovybei yra žymiai svarbiau nei asmeninių aktyvų įšaldymas. Vėliau argumentais labai aiškiai išdėsčiau, kodėl ribojimai naftos kainoms neatims Rusijos biudžeto pajamų.

Šiandien darosi aišku, kad sankcijos Rusijos galimybėms kariauti pernelyg nesutrukdė. Iš 58 mlrd. dolerių užblokuotų privačių turtingų rusų aktyvų Ukraina tegavo 5,4 mln. dolerių (arba vieną šimtąją procento). Tylioji Latvija per tą laiką tapo stambiausia vyno eksportuotoja į Rusijos rinką, o valstybių, kurių finansų ministrai diskutuoja apie sankcijų veiksmingumą, bendrovės ir toliau vysto verslus Rusijoje, skaičiuodamos šimtaprocentinį pelną. Ir nemanau, kad kažkokie ekonominiai argumentai padėtų įtikinti Vakarų šalių vadovus, kad jų pasirinkta politika ydinga.

Nuomonė

Šioje publikacijoje skelbiama asmeninė autoriaus nuomonė. Portalo Delfi redakcijos pozicija negali būti tapatinama su autoriaus nuomone.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)