Kinija teikia Rusijai tik ekonominę pagalbą, o tiesiogiai nepadeda kare su Ukraina. Ir vargu, ar jos elgesys artimiausiu metu pasikeis, net po to, kai Šiaurės Korėja nusiuntė karių į Rusiją. Tokia nuomonę „24 kanalui“ išsakė karo ekspertas, fondo „Reaktyvinis pašas“ įkūrėjas Pavelas Narožnyj.
Jis pabrėžė, kad Kinija greičiausiai nesiųs savo karių į karą Ukrainoje, nes yra daugelis veiksnių, dėl kurių toks scenarijus mažai tikėtinas. Visų pirma tai susiję su tuo, kad Kinija neturi ekonominės motyvacijos.
„Kinija – viena iš pasaulio ekonomikos lokomotyvų, O Šiaurės Korėjoje badas – standartinė situacija. Bene stipriausia Šiaurės Korėjos motyvacija kariauti – mintis, kad V. Putinas kaip nors už tai mokės – arba pinigais, arba prekėmis. Kinijai finansinė motyvacija neįdomi“, – paaiškino ekspertas.
Jo teigimu, toks žingsnis bus rizikingas Kinijai, kuri iki šiol stengiasi išsaugoti neutralią poziciją ir geopolitinę įtaką.
Jis taip pat paaiškino – tokiu atveju, jei Kinija nusiųstų savo karių į karą Ukrainoje, jai grėstų Europos ir JAV, kurios yra didžiausios Kinijos prekybos partnerės, sankcijos.
„Nematau kokių nors rodiklių, kad Kinija siųstų savo reguliariąją kariuomenę į pagalbą Rusijai. Kokie nors samdomi kariai iš Kinijos – taip, tai galima. Tačiau reguliarioji Kinijos kariuomenė Rusijoje – mažai tikėtina“, – pridūrė P. Narožnyj.
Jis taip pat pabrėžė, kad Šiaurės Korėją domina ne tik finansinė nauda, bet ir karinė patirtis. Kinijai tai nėra svarbu.
„Kinija kariauja ne tiek kariais, jos ekspansija vyksta per kreditus. Pavyzdžiui, jie [kinai] dėl kreditų gauna strateginį uostą Venesueloje. Karas Kinijai – per brangu“, – paaiškino ekspertas.