„2024 m. gruodžio 30 d., jeigu viskas gerai susiklostys, o taip ir turėtų būti, įvyks istorinis susitikimas, užbaigsiantis karštąjį karo etapą. Laukti liko nebedaug“, – sakė D. Gordonas.

Jis nepatikslino, kur įvyks susitikimas ir kas jame dalyvaus. Žurnalisto teigimu, šią informaciją turi pateikti oficialieji asmenys.

D. Gordonas su susitikimu susiejo tą faktą, kad pastarosiomis dienomis Rusija suduoda mažiau smūgių Ukrainai. Anot jo, Rusijos prezidento Vladimiro Putino neatakuoti Ukrainos esą „paprašė iš Vašingtono“.

Kremlius, kaip rašo „Meduza“, pirmadienį sureagavo pareiškdamas, kad „prezidento gruodžio 30-osios dienotvarkėje tarptautinių kontaktų dėl taikaus sureguliavimo nėra“. Tai „Telegram“ nurodė įvykius Kremliuje nušviečiantis kanalas „RIA Novosti“. „Būtinų sąlygų konfliktui užbaigti Kremlius kol kas nemato“, – pažymima publikacijoje.

Prielaidos apie planuojamą „istorinį susitikimą“ pasirodė tuo metu, kai pasklido ir informacija, kad, vadovaujantis „FlightRadar“ duomenimis, gruodžio 26–28 dienomis Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo specialiosios eskadrilės „Rosija“ lėktuvas Il-96-300. Gruodžio 29 dienos vakare tai pastebėjo „Telegram“ kanalas „Baza“.

Zelenskis: JAV ruošia svarbų sprendimą dėl paramos Ukrainai

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį vaizdo kreipimesi pareiškė, kad JAV ruošia svarbų sprendimą dėl paramos Ukrainai.

JAV prezidento Joe Bideno administracija turėtų paskelbti, kad Ukrainai nusiųs 1,25 mlrd. dolerių (1,2 mlrd. eurų) vertės karinę pagalbą, kaip praneša „Associated Press“, pareiškė JAV pareigūnai.

Teigiama, kad naujajame dideliame pagalbos pakete, be kita ko, bus daug amunicijos, skirtos sistemoms NASAMS ir HAWK. Pasak pareigūnų, taip pat bus perduota „Stinger“ raketų bei 155 mm ir 105 mm artilerijos sviedinių.

Šie pareigūnai, kurie nurodė besitikintys, kad atitinkamas pranešimas bus paskelbtas pirmadienį, kalbėjo su anonimiškumo sąlyga, jog galėtų pateikti dar nepaviešintas detales.

Po trijų savaičių į valdžią ateisiantis D. Trumpas yra sakęs, kad sudarys taikos susitarimą per 24 valandas ir kaip svertą panaudos milijardų dolerių Vašingtono finansinę ir karinę paramą Kyjivui. Jokio konkretaus plano jis dar nepateikė, bet jo komandos nariai iškėlė įvairių idėjų, įskaitant Europos karių dislokavimą stebėti galimas paliaubas 1000 kilometrų ilgio fronto linijoje ir ilgam atidėti Kyjivo ambicijas įstoti į NATO.

Tiek Rusijos, tiek Ukrainos prezidentai atmeta tiesioginių derybų galimybę, Kyjivo ir Maskvos pozicijos dėl priimtinų sąlygų taikos susitarimui visiškai skiriasi. Rusijos prezidentas V. Putinas anksčiau reikalavo, kad Ukraina išvestų savo kariuomenę iš keturių rytinių ir pietinių Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios sričių, kurias Rusija teigia aneksavusi, bet nė vienos jų visos nekontroliuoja, o Kyjivas ne kartą atmetė galimybę mainais į taiką atiduoti Maskvai teritorijas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)