Pietų Korėjos vyriausybės pareigūnas teigė, kad Šiaurės Korėja praėjusį mėnesį išsiuntė naikintuvų pilotus į Vladivostoką, miestą Rusijos Tolimuosiuose Rytuose, prieš pirmąjį savo sausumos pajėgų dislokavimą spalio 8 d., pranešė Pietų Korėjos televizija „Chosun“.

Pranešime teigiama, kad tai gali būti susiję su mokymais, vykdomais Šiaurės Korėjai tiekiamais Rusijos koviniais orlaiviais. Tačiau ji negalėjo atmesti galimybės, kad Rusija, kuri per Rusijos ir Ukrainos karą patyrė pilotų trūkumą, paprašė Šiaurės Korėjos pagalbos.

Rusijoje būtų pirmoji Šiaurės Korėjos kovinių pilotų misija užsienyje nuo Vietnamo karo laikų. Jie taip pat veikė Sirijoje ir Egipte per 1973 m. Jom Kipuro karą.

„Newsweek“ el. paštu kreipėsi į Šiaurės Korėjos ambasadą Kinijoje dėl komentarų.

Tiek Ukraina, tiek Pietų Korėja apkaltino Šiaurės Korėją, valdomą Kim Jong Uno, siunčiant karius remti Rusijos prezidento Vladimiro Putino karo veiksmų. Kremlius tvirtino, kad bendradarbiavimas su Šiaurės Korėja „nėra nukreiptas prieš trečiąsias šalis“.

Pirmadienį Šiaurės Korėjos atstovas Jungtinėse Tautose pirmą kartą paneigė Kyjivo ir Seulo kaltinimus, teigdamas, kad jų kaltinimai yra „nepagrįsti stereotipiniai gandai“ ir kad Pchenjanas palaiko teisėtus santykius su Maskva.

Seulas svarsto galimybę siųsti į Ukrainą žvalgybos darbuotojus, kurie stebėtų, ar Šiaurės Korėjos kariai nekariauja su rusais, antradienį pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“. Ji taip pat svarsto galimybę tiekti Kyjivui ginklus.

Suomijos prezidentas: Šiaurės Korėjos parama rodo Rusijos desperaciją

Suomijos prezidentas Alexanderis Stubbas pranešimus apie Šiaurės Korėjos paramą Rusijai kare Ukrainoje traktuoja kaip Maskvos silpnumo ženklą. „Manau, kad matome, kokioje desperacijoje yra Rusija“, – sakė jis antradienį Berlyne interviu „Reuters TV“. Jei kam nors pasaulyje užduotum klausimą, ar jis norėtų Šiaurės Korėjos karių savo pusėje, atsakymas visur tikriausiai būtų „ne“.

„Todėl matome, kad Rusija, kuri pasaulyje neturi daug sąjungininkų, elgiasi desperatiškai“, – klabėjo A. Stubbas. Šaliai reikia Irano ginklų ir Šiaurės Korėjos kareivių. „Ar begali būti blogiau?“ – klausė Suomijos prezidentas.

Nepaisant to, su vizitu į Berlyną atvykęs A. Stubbas įspėjo, kad padėtis potencialiai gali paaštrėti. Ukrainos sąjungininkės esą turėtų pagalvoti apie atsaką.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją