Gydytoja papasakos ne tik apie simptomus, kurie leidžia įtarti turint šią infekciją, bet ir kuo skiriasi jos nustatymo būdai, taip pat kaip ir kodėl reikėtų išguiti Helicobacter pylori iš organizmo.

– Gydytoja, skirtingais duomenimis, H. pylori infekcija serga nuo pusės iki dviejų trečdalių žmonijos. Ir vis dėlto, ant vienos rankos pirštų galėčiau suskaičiuoti, kiek mano pažįstamų žino, kad turi tą bakteriją. Kodėl taip yra?

– Pirmą kartą Helicobacter pylori (H. pylori) bakteriją 1982 metais rado australų gydytojai Barry Marshallas ir Robinas Warrenas. H. pylori, tai gram-neigiama, mikroaerofilinė bakterija, pažeidžianti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos gleivinę. Manoma, kad apie pusė pasaulio populiacijos serga šia infekcija. Didžiausias infekcijos paplitimas randamas Afrikoje (79 %), Lotynų Amerikoje ir Karibų regione (63 %) bei Azijoje (54 %), o mažiausias Šiaurės Amerikoje (37 %), Okeanijoje (24 %) ir Šveicarijoje (18 %). H. pylori infekcijos paplitimas Europoje siekia apie 20–40 %. Lietuvoje šios infekcijos paplitimas gali siekti netgi 70 %, tačiau tikslios statistikos nėra. Pastebėta, kad nevienodas H. pylori infekcijos paplitimas yra ne tik skirtinguose pasaulio regionuose, bet ir to paties regiono skirtingose dalyse.

– Nuo ko priklauso šis sergamumas?

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)