Už melagingai pateiktus duomenis ar priešinimąsi apklausai žmogus galėjo būti nubaustas 100 Lt bauda arba areštu iki 3 mėnesių. Tokių prasikaltėlių buvo 50. Tarp jų P. Činša nepakliuvo.

Suskaičiavus visus žmones, paaiškėjo, jog Lietuva nepriklausomybės pradžioje buvo labai jauna. Net 62,3 proc. visų gyventojų sudarė asmenys, ne vyresni nei trisdešimties. P. Činša buvo tarp jų. Bet jei kas įsitikinęs, jog anuomet visose šeimose augo po 10–11 vaikų, tai visiški miesto mitai. Dauguma lietuvių susilaukdavo 5–6 vaikų ir pasakydavo – gana. P. Činša būtų pasukęs tuo pačiu keliu.

Nežinia dėl kokių priežasčių, bet lietuvių ir lenkų šeimose vaikų ir karšinčių pasitaikydavo maždaug po lygiai. O štai žydų šeimose vyravo kitokios proporcijos: daugiau senelių ir mažiau vaikų. Matyt, visa tai iš praktiškumo (juk turėti daugiau vaikų kainuoja) ir iš pagarbos (juk praamžiai išmintingi). Rusų ir baltarusių šeimose viskas buvo atvirkščiai: tuntai vaikų ir vienas kitas senelis. P. Činša ėlgėsi kaip tikras lietuvis – tėvų nepamiršo, bet jų aplankyti taip ir nenuvyko. Balansą išlaikė.

Suskaičiavo net šlubius ir bepročius

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)