Eisenos dalyviai žygiuoti pradės 12 valandą nuo skverelio, esančio prie Gedimino pr. 9 pastato iki Sveikatos apsaugos ministerijos.

Kaniterapijos asociacijos prezidentės J. Jusionytės teigimu, pagrindinis rengiamos eisenos tikslas – pažymėti informacinės kampanijos, skirtos kaniterapijai, pradžią ir atkreipti valstybės institucijų bei visuomenės dėmesį į būtinybę reglamentuoti šiuos užsiėmimus.

„Kaniterapija Lietuvoje kol kas dar tik skinasi kelią. Siekiame, jog visuomenė sužinotų apie šių užsiėmimų teikiamą naudą, o III lygio kaniterapija būtų įtraukta į Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytą Sveikatingumo paslaugų sąrašą. Tai leistų užtikrinti, kad kaniterapijos užsiėmimus galėtų vykdyti tik tam ypač gerai pasirengę specialistai bei tinkamai paruošti, sertifikuoti šunys“, – pasakoja J. Jusionytė.

Dalyvaus abu sertifikuoti šunys

Ji pabrėžė, jog kaniterapijos entuziastai neprašo iš politikų jokios finansinės paramos.

„Šiuo metu jau turime pirmuosius du apmokytus ir specialius sertifikatus gavusius šunis, tad III lygio kaniterapijos užsiėmimus, padedami specialistų, pavyzdžiui, medikų, psichologų, pedagogų, praktiškai galėtume pradėti jau dabar“, – teigia J. Jusionytė.

Kaniterapijos asociacijos prezidentė tikisi, kad eisenoje dalyvaus pusšimtis gyvūnų. Joje kviečiami dalyvauti visi keturkojų šeimininkai su savo augintiniais.

„Eisenoje dalyvaus ir abu Lietuvoje esantys specialiai kaniterapijos užsiėmimams apmokyti ir sertifikatus gavę šunys“, – atskleidė J. Jusionytė.

Užsiėmimai su specialiai paruoštais šunimis, skirti terapiniams tikslams, yra vykdomi Jungtinėse Amerikos Valstijose, Skandinavijoje. Kaniterapija yra reglamentuota ir kaimyninėje Lenkijoje, kur taip pat įteisinta kaniterapeuto specialybė.

Užsiėmimų su šunimis naudą patvirtina ir daugybė mokslinių tyrimų. Vaikai, augantys su šunimis turi ženkliai mažesnę galimybę susirgti alergijų formomis, susijusiomis su astmos atsiradimu. Nustatyta, kad užsiėmimai su šunimis teigiamai susiję su vaikų nuotaika ir jų dėmesio sutelkimu. Taip pat bendravimas su šunimis padeda geriau susikoncentruoti hiperaktyviems vaikams. Tyrimais įrodyta, kad vaikai, kurie auga bendraudami su šunimi, labiau pasitiki savimi, yra labiau empatiški bei linkę turėti daugiau hobių, užsiimti sportu.

Siekdami užtikrinti eisenos dalyvių ir kitų miestiečių saugumą, organizatoriai prašo laikytis pagrindinių renginio taisyklių:

- Gyvūnai, dalyvaujantys eisenoje, privalo būti pririšti prie pavadėlio. 

- Eisenoje dalyvaujantys šunys privalo būti su antsnukiais, nebent jie yra išlaikę Vilniaus miesto savivaldybės patvirtintą bei Lietuvos kinologų draugijos vykdomą šunų socializacijos testą.

- Eisenos dalyviai prašomi neleisti gyvūnų pernelyg arti vienas kito, kad tarp jų nekiltų konfliktų.

Apie kaniterapijos asociaciją:

Kaniterapijos asociacija įkurta 2013 m. pradžioje. Kaniterapijos asociacija yra Lietuvos kinologų draugijos narė. Asociacijos steigėjai – skirtingų sričių, profesijų atstovai, siekiantys įtvirtinti kaniterapiją, kaip būdą pagelbėti žmonėms.

Apie kaniterapiją

Pirmojo lygio kaniterapija (susitikimai su šunimis) - žmogaus susitikimui su šunimi konkretūs tikslai nėra užsibrėžiami. Svarbiausia tokių užsiėmimų metu – šuns ir žmogaus kontakto užmezgimas, teigiamai veikiantis emocijas. 

Antrojo lygio kaniterapija (mokymasis su šunimis) – intensyvesnis bendravimas su šunimis, kurio metu šuo gali būti pasitelkiamas kaip mokymo priemonė (pavyzdžiui, mokomasi kaip tinkamai elgtis su gyvūnais) arba motyvuojanti priemonė mokantis kitus dalykus (šuns dalyvavimas mokymosi procese). 

Trečiojo lygio kaniterapija (terapija, pasitelkiant šunis) – šuns dalyvavimas kompleksiniuose terapiniuose užsiėmimuose, siekiant iš anksto apsibrėžtų tikslų. Šuns vaidmuo užsiėmimuose priklauso nuo sprendžiamos problemos tipo. Bendravimas su šunimi skirtas žmonių psichiniams, emociniams, socialiniams bei kognityviniams gebėjimams stiprinti. Terapijos programa iš anksto aptariama ir suderinama su specialistais, dirbančiais su konkrečiu pacientu.

Šaltinis
Temos
© Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)