Oficialiai Lietuvoje šiuo metu yra įteisintos trys gyvūnų asistuojamosios terapijos rūšis: kaniterapija (šunys), hipoterapija (žirgai) ir delfinų asistuojamoji terapija. Kitose pasaulio šalyse tokio tipo terapijos metu asistuoti gali ir kiti gyvūnai – katės, jūrų kiaulytės, taip pat ir ūkio gyvūnai,...
gyvūnų terapija
30 straipsnių
Pasaulio sveikatos organizacijai kalbant apie nepakankamą dėmesį psichologinei sveikatai, Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje dirbančių medicininės psichologijos specialistų skaičius išlieka itin mažas – jų 10 tūkst. gyventojų tenka vos du, rodo Higienos instituto sveikatos informacijos centro sta...
Šunelio kailio priežiūra – gana įprastas dalykas. Tačiau atsiranda žmonių, kurie augintinio grožio procedūroms skiria ypatingą dėmesį. Įvairūs išskutinėjimai, keisčiausių formų kirpimai, ryškiaspalvis dažymas – tai tik nedidelė dalis to, ką kai kurie įsigudrina padaryti su keturkojo gaurais.
Šunų charakteriai būna labai įvairūs. Pasaulyje atsiranda ir tokių keturkojų, kurie ne tik vykdo duotas komandas, palaiko kompaniją pasivaikščiojimo metu, tačiau turi žymiai įdomesnių poelgių. Susipažinkite su penkiais šuneliais, kurių keistas elgesys linksmina ne tik šeimininkus, bet ir šimtus gerb...
Sakoma, kad nėra agresyvių šunų veislių, yra tik netinkamas jų auklėjimas. Kiekviena veislė gali tapti agresyvi, jeigu šeimininkas nesiims tinkamų veiksmų. Tačiau DELFI portalas, remdamasis therichest.com duomenimis, pristato sąrašą šunų veislių, kurios be tinkamos priežiūros gali būti labai agresyv...
Šuo – geriausias žmogaus draugas. Su tuo sutiktų kiekvienas šuns šeimininkas. Tačiau kai kurias šunų veisles žmonės renkasi dažniau nei kitas. DELFI pagal portalo dosed.in duomenis pateikia populiariausių šunų veislių pasaulyje dešimtuką.
Lietuviai dalinasi savo asmenine erdve su šunimis – 65 proc. apklaustų šunų augintojų prisipažįsta leidžiantys augintiniui miegoti jų lovoje. Tai paaiškėjo kampanijos „Gyvūnų kaspino mėnuo“ iniciatyva atliktos šunų augintojų apklausos metu.
Į DELFI redakciją kreipėsi skaitytojas Kęstutis, kuris stebėjosi, kodėl jo šuo ėda kai kurias žoles. Jis redakcijai atsiuntė konkrečių augalų, kurių jo augintinis specialiai ieško, nuotraukas.
Veterinarai ir šunų dresuotojai skambina pavojaus varpais – baikite rinktis šunį pagal jo išvaizdą. Net mieliausiai atrodantis keturkojis gali būti agresyvus ir nepakantus gyventi su mažais vaikais. Aklas šunų pasirinkimas neatsižvelgiant į jo veislei būdingą charakterį lemia vis pilnėjančias gyvūnų...
Nors tarp Lietuvos įžymybių šunų mylėtojų yra žymiai daugiau nei laikančių kates, pastarieji nepasiduoda, sakydami, kad katinas taip pat gali būti labai geras žmogaus draugas. DELFI domisi, kodėl žinomi žmonės nusprendė laikyti šiuos mielus gyvūnus.
Šeštadienį tarp daugybės atlikėjų Gatvės muzikos dienoje pasirodė ir muzikalių šunų grupė. Keturių šunų ansamblis, sudarytas iš Rytų Europos aviganio, labradoro retriverės ir dviejų auksaspalvių retriverių, padedami improvizacijų meistro Sauliaus Petreikio, praeivius stebino muzikos garsais ir šokio...
Ištikimi, drąsūs ir pavergiantys širdys. Būtent tokie yra garsiausi pasaulio šunys. DELFI sudarė tokių šunų dešimtuką ir paaiškina, kodėl jie tokie ypatingi.
Atlikti naujausi tyrimai parodė, kad auginantys šunis kur kas lengviau užmezga naujas pažintis nei tie, kurie jų neturi. Tarptautinė studija, kurią atliko Vakarų Australijos universitetas kartu su „Mars, Incorporated“ gyvūnų augintinių mitybos centru „Waltham“, pabrėžia, jog žmonės dėl savo augintin...
Pirmadienį prekybos centre „Panorama“ atidaryta žinomų Lietuvos moterų augintinių nuotraukų paroda. Tokiu būdu žinomos moterys prisidėjo prie socialinės kampanijos „Gyvūnų kaspino mėnuo“, kuri skirta paremti kaniterapijos seansus Vilniaus SOS vaikų kaime.
Naminių gyvūnėlių šeimininkai, paklausti, kodėl įsigijo vienokios ar kitokios lyties augintinį, dažniausiai savo pasirinkimą aiškina šunų ir kačių lyčių įtaka jų charakteriui. DELFI domisi, kuo skiriasi skirtingų lyčių gyvūnų būdas.
Amžiną ginčą apie tai, kuris augintinis geresnis – šuo ar katė, – Europoje laimi katės, kurių čia yra beveik 90 mln., o šunų – 75 mln. Lietuva išsiskiria šiame žemėlapyje būdama vienintelė Baltijos šalis, patenkanti tarp 9 valstybių, kurių gyventojai dažniau augina šunis.
Kates laikantys žmonės dažnai pasakoja, kad jos nuramina, padeda nesijausti vienišiems. Tačiau šie gyvūnai gali žymiai daugiau. DELFI pateikia 12 sričių, kur katės yra nepamainomos pagalbininkės.
Katės turi parapsichologinių savybių. Jos geba įspėti apie ligas ir malšinti fizinius skausmus. Pasak ekspertų, kūdikių besilaukiančios moterys turėtų suklusti: jos ne tik ramina verkiančius naujagimius, bet ir padeda nesusirgti astma. Tiesa, kad visa tai pavyktų, verta žinoti katės būdo savybes ir ...
Kol vieni šunys mėgaujasi šeimininkų draugija, kiti darbuojasi muitinėje, policijoje ar dalyvauja kaniterapijos užsiėmimuose, taip padėdami sergantiems žmonėms. Po tokių darbų šuo pavargsta ir jam reikia poilsio. DELFI domisi, kaip po varginančios tarnybos šie šunys ilsisi.
Naminiai gyvūnai yra ištikimi žmonių draugai, kurie puikiai nujaučia, kada šeimininkas gerai nusiteikęs, o kada jis liūdnas ir jam reikia palaikymo. DELFI domisi tokiais augintinių sugebėjimais ir klausia specialistų, kokiais atvejais gyvūnai gali pagerinti žmogaus savijautą.