Vaistas tuo aibės negalavimų
Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pranešime žiniasklaidai rašoma, jog imbiero istorija siekia daugiau nei 5 tūkst. metų iki Kristaus, o jo tėvyne laikoma Pietryčių Azija. Vėliau šis prieskoninis augalas išplito po visą pasaulį, šiandien auginamas net ir Havajuose, o Lietuvą dažniausiai pasiekia iš Kinijos.
„Imbiero šaknys yra paklausios ištisus metus, tačiau didžiausią pardavimų piką stebime rudenį. Kartu su vėsesniais orais prasideda peršalimo ligų sezonas, o imbieras jau tapo viena pagrindinių tokių sveikatos negalavimų prevencijos priemonių. Mūsų parduotuvėse kasdien vidutiniškai yra nuperkama apie 180 kilogramų šio augalo šaknų. Imbiero populiarumas tik įrodo šio produkto veiksmingumą“, – sako „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė E. Dapkienė.
Jai antrina ir maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė, kuri pažymi, kad imbieras dažnai pasitelkiamas kaip efektyvus vaistas tiek tradicinėje, tiek alternatyvioje medicinoje. Šiame augale itin gausu natūralių komponentų ir metabolitų, itin vertingų sveikatai, o naudingiausios medžiagos – gingeroliai ir šagaoliai.
„Tokios imbiero sudedamosios gali pagerinti virškinimą, palengvinti pykinimą, leidžia kovoti su gripu ar peršalimu. Tyrimai rodo, kad augalas yra ir veiksminga priemonė norint įveikti nutukimą, sumažinti insulino, kuris didina kūno svorį, kiekį kraujyje. Taip pat imbieras pasitelkiamas gydant diabetą, širdies ligas. Jis mažina ir alkio jausmą, kurį kontroliuoti turintiems viršsvorio yra ypač svarbu“, – pabrėžia B. Baratinskaitė.
Ji pažymi, kad medicininis imbiero potencialas yra toks pat naudingas kaip ir produkto panaudojimo virtuvėje galimybės. Iš šio augalo prieskonių bei šaknų, pasak „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovės B. Baratinskaitės, gaminami įvairiausi patiekalai ir gėrimai: imbieriniai sausainiai, meduoliai, saldainiai, limonadas, ką jau kalbėti apie gydomuosius mišinius ar daugybę aštrių valgių. Visgi, tikina B. Baratinskaitė, tikriausiai nėra geresnių imbiero panaudojimo žinovų nei kinai, todėl ji dalijasi būtent jų sukurtu autentišku ir gydančiu receptu.
Tradicinė kiniška imbiero arbata su raudonosiomis datulėmis
Reikės: poros puodelių vandens, 15 g smulkintos imbiero šaknies, 15 g raudonųjų datulių, arbatinio šaukštelio medaus.
Į puodą supilkite vandenį, tada sudėkite datules ir imbierą, puodą uždenkite, leiskite vandeniui užvirti. Kai vanduo užvirs, sumažinkite ugnį ir leiskite viskam troškintis apie 15 minučių. Tuomet mišinį nukoškite į puodelį, šiek tiek atvėsinkite, tačiau gerkite karštą. Medų į arbatą dėkite tik tuomet, kai pasiruošite gerti – jo virinti nereikia. Tik taip išsaugosite visas naudingąsias medaus savybes.
„Šios arbatos receptas Kinijoje perduodamas iš kartos į kartą. Nors ją paruošti paprasta, tačiau gėrimas turi tikrų gydomųjų galių. Jis kinų naudojamas iškart pajutus peršalimo simptomus. Tai puikiai suprantama, kadangi arbatoje – visa imbiero nauda, vitaminas C, kurio gausios raudonosios datulės, medus. Išbandyti išties verta“, – siūlo „Maximos“ maisto žinovė B. Baratinskaitė.