Laukia temų įvairovė
T. Stasiukevičius sako, kad šiuolaikinio gyvenimo dinamika diktuoja, kad žmogus negali nesirūpinti savo finansų ilgaamžiškumu.
„Gyvename ilgiau ir tuo pačiu savo finansais turime pradėti rūpintis kuo anksčiau, kadangi neišvengiamai bet kokiu atveju ateis senatvės pensija, kuri bus mūsų didžiausios gyvenimo atostogos ir kurioms turime labai tinkamai pasiruošti, kad netektų gailėtis vėliau“, - pabrėžė jis laidoje „Delfi diena“.
Anot jo, šiandien jau yra daug priemonių ir įrankių, kaip pasirūpinti savo finansine sveikata. O kodėl jomis nereikėtų pasinaudoti jau dabar?
T. Stasiukevičius patikino, kas šiemet konferencijoje „Mano investicija“ temų spektras bus labai platus. Bus kalbama apie finansinę sveikatą, pasiruošimą pensijai, apie biudžeto planavimą, akcijų rinką ir pan.
„Tikrai, manau, kad kampų ir tinkamų, reikalingų temų atras tiek jau patyrę investuotojai, kurie jau turi finansinius pagrindus, tiek pradedantieji“, – kalbėjo laidos pašnekovas.
Reikia žinių
Pastaruoju metu vis didesnė gyventojų dalis savo ateitį ir finansinę gerovę sieja su investavimu. Sparčiai augantis vertybinių popierių skaičius Lietuvoje rodo, kad investavimas tampa ne tik nauja visuomenės finansine elgsena, bet ir vis aktualesne tema. Jau nieko nestebina, kai investicijų klausimas iškyla prie pietų stalo su kolegomis arba giminių susitikime su artimaisiais.
„Swedbank“ privačios bankininkystės departamento vadovas A. Šuminas sako, kad šiuo metu susidomėjimas apie investavimą yra didelis, tačiau dar yra kur tobulėti.
„Apie tokias temas, kaip taupymas ir investavimas, reikia visada kalbėti, nes tai yra kintantys dalykai. Be abejo, vienas iš svarbių klausimų yra finansinis raštingumas. Mes visi suprantam, kad reikia taupyti. Taupymas iš principo yra labai gerai, bet taupymas į kojinę nėra sprendimas, nes pinigai nuvertėja ir yra daug kitokių gerų priemonių, kuriomis galima naudotis. Bet tam reikalingos žinios, supratimas ir praktika“, – detalizavo jis.
A. Šuminas pasidalino savo patirtimi, kad jau 12-13 metų vaikai šiandien domisi apie galimybę investuoti, kaip įsigyti tam tikras priemones. Jis mano, kad jaunimo tarpe susidomėjimas tik augs.
Primename, kad jaunimas savarankiškai gali investuoti nuo 18 metų, iki šio amžiaus egzistuoja tam tikros sąlygos. Nors, anot laidos pašnekovo, norisi, kad žmonės pradėtų investuoti kuo anksčiau, tačiau tą daryti niekada nėra per vėlu.
„Klausimas yra, kiek laiko tu investuosi ir kokių tikslų tu sieki. Be abejo, investuojam tik metams, tai sukaupsi ne tokią sumą, kurią galėtum sukaupti per dešimt ar dvidešimt metų“, – pabrėžė A. Šuminas.
Pasak jo, reikėtų pradėti investuoti nuo nedidelio kapitalo – 100 ar 50 eurų, kas nesėkmės atveju nepakeistų gyvenimo, tačiau galima įgyti praktinių svarbių žinių.
Daugiau naudingų patarimų sužinosite rytoj konferencijoje „Mano investicija“.