„Pirmiausia nuspręskite, kuria kryptimi norite judėti: išlaikyti tradicijas, pasitelkti minimalizmą ar sukurti ką nors ryškaus ir žaismingo. Apsisprendus bus paprasčiau dekoruoti. Ir nepamirškite, kad nėra vieno teisingo būdo padengti šventės stalą – svarbiausia pasimėgauti procesu“, – pranešime spaudai sako IKEA Interjero dizaino skyriaus vadovė Eimantė Nemanė.
1. Iškraustykite spinteles ir pradėkite planuoti
Planuojant, kaip dengsite Velykų stalą, interjero dizainerė ragina neskubėti pirkti naujų indų ir papuošimų – pirmiausia pažiūrėkite, ko jau turite namuose. „Įvertinkite turimas lėkštes, vazas, staltieses ir pagalvokite, kas iš jų tiktų jūsų įsivaizduojamam dekorui. Tuomet susidarykite sąrašą papildomų akcentų ir dekoracijų, kurių prireiks – galbūt dalį jų galėsite pasigaminti patys. Taip išvengsite nereikalingų išlaidų ir neprisipirksite daiktų, kurie nebūtinai derėtų su jūsų jau turimais“, – pataria interjero dizainerė.
Ji taip pat ragina drąsiai derinti senas staltieses, indus ir stalo įrankius su naujais – tokie eklektiški deriniai suteiks stalui savitumo, sentimentalumo ir padės atskleisti unikalią jūsų šeimos istoriją.
„Perkant naujus indus, stalo įrankius ar tekstilę, siūlau laikytis vienos taisyklės, t. y. rinktis nesenstantį dizainą, kuris tarnaus daugelį metų ir tiks įvairioms progoms. Įsigiję universalų staltiesės, indų ir taurių komplektą, kaskart galėsite papildyti jį vis kitais akcentais. Renkantis dekoracijas, taip pat svarbu atkreipti dėmesį į jų kokybę ir ilgaamžiškumą. Natūralios medžiagos ir spalvos neišeis iš mados ir derės beveik prie visko“, – pranešime spaudai sako E. Nemanė.
2. Papuoškite stalą asmeninėmis detalėmis ir tekstile
Interjero specialistė siūlo kiekvienam svečiui padėti po kelias lėkštes – jos gali būti skirtingos. O kad būtų kiek asmeniškiau, lėkštes papuoškite mielais Velykų ar pavasario simboliais: šakelėmis ar kitomis detalėmis iš gamtos, numargintais ar marginti paruoštais margučiais arba pačių pagamintais zuikučiais.
„Patiekdami maistą, būkite išradingi. Pavyzdžiui, įprastą torto ar pyrago stovą gali pakeisti apverstas dubuo su lėkšte ant viršaus. Taip pakylėtos vaišės atrodys ypatingai, o ant stalo liks daugiau erdvės papuošimams“, – sako interjero dizainerė.
Dar vienas neatsiejamas Velykų stalo elementas – augalai. Tai nebūtinai turi būti pirktos gėlės, galite pasimerkti šaką su netrukus prasprogsiančiais pumpurais ar kitą gamtoje rastą puošmeną, už kurią nereikia mokėti. Įvairūs pavasariniai augalai pravers ir tuo atveju, jei, susirinkus svečiams, planuojate dažyti margučius.
„Sujungti visus indus ir dekoracijas į bendrą visumą padės tekstilė: staltiesė, medžiaginės servetėlės ar stalo takelis. Jei namuose turite tik vienos spalvos indų, staltiesė gali būti marga ir raštuota – tuomet padengtas stalas atrodys šventiškiau. Pasirinkus išraiškingą staltiesę, indai turėtų būti kuo paprastesni, o norintiems derinti skirtingas lėkštes labiau tiks vienspalvė tekstilė. Vietoj didelės staltiesės galima naudoti ir atskirus stalo kilimėlius – ypač jei šventėje dalyvaus mažamečiai vaikai ar prie stalo bus dažomi margučiai.“
3. Parodykite dėmesio visiems namams
Velykos, kaip ir pavasaris, daugeliui siejasi su nauja pradžia, švara ir namų tvarkymu. Todėl interjero dizainerė pataria, kaip atgaivinti interjerą ir įsileisti į namus pavasario spalvų.
„Vienas lengviausių, nei daug laiko, nei pinigų nereikalaujančių būdų atnaujinti namus yra tekstilė. Tai gali būti bet kas: ryškesnės užuolaidos, naujas kilimas, patalynės užvalkalai miegamajame ar sofos pagalvėlės, suderintos su vazomis, svetainėje“, – vardija interjero dizainerė.
Kaip pasigaminti Velykų zuikutį?
Interjero dizainerė dalijasi ir dar vienu patarimu, kuris padės papuošti stalą, nustebinti svečius ir įtraukti vaikus. Ji pasakoja, kaip patiems pasigaminti zuikučio formos dekoracijų. „Velykos – puikus metas panaudoti namuose turimas audinių atraižas. Iš audinio iškirpkite nedidelį (pavyzdžiui, 20 x 20 cm) kvadratą. Jo centre padėkite vatos ar kito kamšalo ir suriškite kampus gumele – tai bus zuikučio pilvas. Iš kito, mažesnio, vatos gumulėlio suformuokite galvą. O likusius audinio kampus atskirkite, kad atrodytų kaip ausys. Kad būtų įdomiau, į vidų galite įvynioti margutį ar saldainių – vaikams bus pramoga ieškoti“, – sako E. Nemanė.