Nuo salmoneliozės protrūkio praėjo daugiau nei 30 metų, ir pagaliau minkštai virti kiaušiniai su skystu tryniu ekspertų nebevertinami kaip grėsmė. Būtent taip virti kiaušiniai yra populiariausi. Maisto saugos standartų agentūra taip pagamintus kiaušinius saugiais vartoti paskelbė atlikusi nuodugnų tyrimą ir išanalizavusi nemažai mokslinių duomenų.

2017 metų liepą Mikrobiologinės maisto saugos tarnybos patariamasis komitetas išplatino ataskaitą, kurioje skelbiama: pastaraisiais metais salmonelių Didžiosios Britanijos kiaušiniuose drastiškai sumažėjo, o tai reiškia, kad rizika susirgti salmonelioze yra „labai menka“.

Štai ką sako Maisto saugos standartų agentūros pirmininkė Heather Hancock: „Gera žinia ta, kad dabar net ir į rizikos kategoriją patenkantys žmonės gali ramiai mėgautis minkštai virtais kiaušiniais – bent jau tais, kurie pažymėti „British Lion“ ženklu. Mūsų agentūra nuodugniai įvertino visus su tokių kiaušinių sauga susijusius mokslinius duomenis ir gali užtikrintai pareikšti – mūsų klientams nebūtina rinktis tik kietai virtus kiaušinius“.

„Už salmonelių rizikos eliminavimą labiausiai esame dėkingi kiaušinių gamintojams. Priemonės, kurių jie ėmėsi – pradedat vištų vakcinavimu, higienos sąlygų vištų auginimo ūkiuose gerinimu ir baigiant saugesniu transportavimu – padėjo drastiškai sumažinti salmonelių kiekį Didžiosios Britanijos paukštynuose“, – teigia pirmininkė.

Net ir pakeista ekspertų rekomendacija negalioja rimtų imuniteto problemų turintiems asmenims, besilaikantiems medikų jiems sudaryto mitybos plano. Didžiojoje Britanijoje ir toliau galioja rekomendacija kiaušinius, nepažymėtus „British Lion“ ženklu, ne vištų kiaušinius ir kiaušinius, atvežtus iš užsienio, gerai termiškai apdoroti. Nuogąstavimai dėl salmonelių keliamo pavojaus kulminaciją pasiekė XX amžiaus 9-ojo dešimtmečio pabaigoje, kai buvo paskersta per 2 mln. vištų, o besilaukiančioms moterims griežtai prisakyta vengti minkštai virtų kiaušinių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (53)