Putpelės – neįnoringi paukščiai, bet turi tokį ypatumą – kad dėtų kiaušinius, reikia kartu laikyti patinėlius ir pateles, taigi dauguma kiaušinių būna apvaisinti. Tuo putpelės skiriasi nuo vištų – vištas laiko atskirai nuo gaidžio, todėl pirkti kiaušiniai bus neapvaisinti.
10 kiaušinių buvo brokuoti – įskilę arba sudužę. Knygose rašoma, kad reikia žiūrėti į kiaušinius prie šviesą, tada galima pamatyti embrioną. Bet šiuose kiaušiniuose nepavyko nieko įžiūrėti, nes jie dėmėti.
Geruosius kiaušinius pora sudėjo į inkubatorių, nustatė reikiamą temperatūrą. Šiame inkubatoriuje temperatūrą reikia nustatyti patiems, užtai kiaušiniai vartomi automatiškai.
Toliau – ilgas, tris savaites trukęs laukimas. Žmona su vyru susilažino, kad išsiris 3–5 paukščiukai.
O nutiko kiek kitaip. Kovo 27-osios vakarą iš inkubatoriaus pasigirdo cypsėjimas – prasikalė pirmas putpeliukas ir iš karto ėmė ropinėti po inkubatorių. Pora paliko jį ten valandai, o paskui perkėlė į šildomą dėžę.
O kitą dieną štai taip:
Po dienos pora jau turėjo 19 putpeliukų.
Pora pastebėjo, kad ketvirtadalis putpeliukų buvo su defektu – negalėjo atsistoti, nes kojos nelaikė ir skėtėsi į šonus. Teko jas surišti vilnoniu siūlu. Putpeliukams tai nepatiko, bet kitą dieną jau visi stovėjo ant kojų.
Po dviejų savaičių nugaišo tik vienas paukščiukas – dėl neaiškių priežasčių. Dar vienas putpeliukas sugebėjo dėžėje išsisukti koją, neaišku, ar sugis.
Šiuo metu visi paukščiukai pakeitė pūkus į plunksnas, dabar jie – maždaug žvirblio dydžio. Vyras praneša, kad jau greitai visi putpeliukai išvažiuos gyventi į kaimą, pas uošvę.
Iš pirktų kiaušinių išsirito apie 50 proc. paukščiukų. Vyras mano, kad galbūt rezultatai būtų buvę dar geresni, jei kiaušiniai būtų buvę šviežesni.