Ministrė pabrėžia, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nuolat didina ginklų arsenalą, kuriais grasina laisvei Europoje. Tai ji sakė duodama interviu žiniasklaidos priemonių grupei „Funke Media Group“.

„Turime gintis nuo šito ir ginti mūsų partnerius – Baltijos valstybes – pasitelkdami sustiprintas atgrasymo priemones ir papildomus ilgojo nuotolio ginklus“, – sakė ministrė, Žaliųjų partijos narė.

Tuo metu Rolfas Mützenichas, Socialdemokratų (SPD) frakcijos pirmininkas Vokietijos parlamente, anksčiau pasisakė apie rizikas susijusias su šiais ginklais dėl „itin trumpo įspėjimo laiko juos panaudojant“. Pasak jo, gali kilti didelė rizika dėl nenumatytos karinės eskalacijos.

Nors jis ir pripažista, kad reikia gerinti gynybos pajėgumus, tačiau mano, kad NATO savo arsenale jau turi visapusiškų atgrasymo priemonių. Jis taip pat nesupranta, kodėl raketos „Tomahawk“ turėtų būti dislokuotos vien Vokietijoje.

Baltieji rūmai ir Vokietijos vyriausybė per NATO viršūnių susitikimą Vašingtone liepos 9-11 d. paskelbė, kad JAV vėl atsiųs raketas galinčias pasiekti Rusiją. Tarp jų būtų ir sparnuotosios raketos „Tomahawk“, galinčios smogti taikiniams už 2 500 km, taip pat SM-6 priešlėktuvinės raketos ir naujai sukurtos hipergarsinės raketos.

Užsienio reikalų ministrė A. Baerbock primena, kad V. Putino valdoma Rusija pasitraukė iš susitarimų dėl nusiginklavimo.

„Jis siekia mus įbauginti, daryti spaudimą ir suskaldyti mūsų visuomenes“, – sako ji.

Anot ministrės, nors Vokietija ir tikėjosi kitokių santykių su Rusija, tačiau V. Putino Rusija pasirodė esanti didžiausia grėsmė Vokietijos saugumui ir taikai Europoje, o ukrainiečiai kasdien narsiai gina šią taiką.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją