Tačiau visame skubėjime, atsakomybėse ir pareigose rečiau sustojame ir pagalvojame, kad mes jau esame patys geriausi tėvai savo mažyliui, tačiau turime ir jaustis geriausiais tik savo mažyliui.

Apie visa tai ir dar daugiau kalbėsime ankstyvojo ugdymo forume „Jausk. Matyk. Tapk“, kuris vyks gegužės 17–19 dienomis, su psichologe Asta Blande ir konferencijos organizatore, „Family Lab Academy“ įkūrėja Jovita Starkute.

Ar turite receptą, kaip tapti geriausiais tėvais?

Asta Blandė: „Šį receptą padiktavo mūsų šeimoje gimusios dukros. Tiek vienai, tiek kitai pažvelgus į akis supranti, kad joms esi geriausia dovana. Jos mūsų nelygino su kitais, neatliko jokių
„gerumo“ testų. Jos tiesiog mumis tiki, stebi ir kopijuoja. Ir tik nuo mūsų pačių priklauso, ar patys tikime, kad galime būti pačia geriausia savo paties kopija. Atkreipčiau dėmesį į pačius svarbiausius žodžius „Savo pačių – savo vaikams“. Dažnai patys pakliūvame į pančius, kai pamiršdami savo unikalumą, daug dėmesio skiriame kitų patirtims. Kitų patirtys ir sprendimai yra apie kitus. Mūsų – apie mus.“

Ar šio recepto ieškosite forume tėvams?

Jovita Starkutė: „Taip. Atsakymų tikrai ieškosime su gausybę profesionalių pranešėjų ir savo srities specialistų. Ieškosime atsakymų per savęs ir savo vaiko jautimą, matymą ir tapimą vaikais. Manome, kad tam, kad norint išties suprasti savo vaiką, reikalinga ne tik girdėti jį, jausti, matyti visapusiškai, augti drauge su vaiku kiekvieną dieną, labai dažnai tapti vaiku, kad gebėtum atliepti poreikius ir nepamestum savęs. Per visus šiuos dalykus pereisime ir ieškosime kiekvienam mūsų geriausio, tinkamiausio kelio, kaip tapti geriausiais tėvais savo vaikui.“

Kokios galėtų būti sudedamosios dalys?

Asta Blandė: „Norint būti geriausia savo paties kopija, tikrai svarbu pirmiausia pažinti save – stebėti, domėtis ir suprasti, kaip mūsų pačių patirtys mus keičia, ar dažnai pasitaikanti elgsena mums pažįstama, ar sunkiai save suprantame, kur mūsų pažeidžiamos pusės. Tada keliaujame prie šalia esančio mažo ir didelio pažinimo: ar pakanka kantrybės priimti kito savitumą, kas mus jaudina, kas pradžiugina, kaip reaguojame, kai kitas pasielgia netikėtai. Na ir dar viena svarbi sudedamoji – mūsų bendravimo ir tarpusavio santykių įgūdžiai: kaip reiškiame savo emocijas, kaip reaguojame į kito emocinį pasaulį, kaip elgiamės konfliktinių situacijų metu, ar gebame pripažinti pokyčių svarbą. Tai svarbiausios recepto dalys, o apie prieskonius plačiau – girdėsite konferencijoje.“

Kodėl organizuojama ši konferencija, kokia jos idėja ir kur link ji plėtosis ateityje?

Jovita Starkutė: „Ši iniciatyva kilo iš vidinio visos mūsų komandos, bendradarbiavimo su skirtingomis mokslo institucijomis, noro sujungti skirtingus mokslo ir praktikos atstovus bendram siekiui – skleisti žinią ir dalintis, įkvėpti ir motyvuoti tėvus bei ankstyvojo ugdymo specialistus, pažvelgti į šį amžiaus raidos tarpsnį, tėvystę ir tėvystėje kylančius iššūkius visiškai kitu kampu – lengviau, paprasčiau, atrasti daugiau vidinės motyvacijos ir įkvėpimo keliaujant ir augant drauge su vaiku.“

Kviečiame prisijungti www.familyacademy.lt/forumas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)