Tėtis Remigijus Delfi pasakoja, kad dar 1998 m. Japonijoje buvo išleistas vaizdo žaidimas, kurio angliškas pavadinimas – „Legend of Legaia“. Šis žaidimas, anot pašnekovo, pasakoja melancholišką istoriją apie pasiaukojimą, draugystę ir tris jaunuolius, stojančius į kovą prieš tamsos jėgas ir magišką rūką, kuris paverčia žmones į monstrus. Viena iš pagrindinių veikėjų – mergina, vardu Noa.

„Žaidime Noa – princesė, kurią nuo kūdikystės užaugino užburtas vilkas. Ji – geros širdies mergina, kuri su užburtu vilku gyvena viena kalnuose ir nemato kitų žmonių, bet vieną dieną blogio jėgos užpuola jos namus ir ji stoja į kovą už pasaulio likimą. Pagal šį personažą buvo sugalvotas vardas mūsų dukrai – sulietuvinome ir pavadinome ją Noana“, – sako R. Jakutis.

Noanos tėtis teigia, kad šį vardą mintyse nešiojo dar prieš dukros gimimą
Noanos tėtis teigia, kad šį vardą mintyse nešiojo dar prieš dukros gimimą
FOTO: Asmeninis archyvas

Noanos tėtis teigia, kad šį vardą mintyse nešiojo dar prieš dukros gimimą, tai patvirtina ir mergaitės mama Urtė.

„Vyras man apie šį vardą buvo užsiminęs dar prieš vestuves. Jau tada sutarėme, kad pirmam vaikui vardą rinks jis, tad nelabai galėjau prieštarauti, – šypteli moteris. – Vis tik Noanos vardas man labai patinka – jis trumpas, aiškus ir, svarbiausia, gana retas. Nesinorėjo, kad dukrai ėmus lankyti darželį ar mokyklą, ten būtų mergaitė tokiu pačiu vardu.“

Įdomi ne vien vardo istorija

Urtė ir Remigijus Delfi sako, kad mergaitė ypatinga ne tik dėl išskirtinio vardo – poros dukrelė gimė kone identišku metu, kaip ir jos mama.

„Noana gimė birželio 12 d. 12:23, o Urtė – birželio 12 d. 12:45. Sutapimas? Tikrai ne. Dabar mama su dukra tą pačią dieną švenčia savo gimtadienį. Skirtumas tik toks, kad Noana gimė ne Lietuvoje, o Norvegijoje, – pasakoja R. Jakutis. – Tiesa, jos vardas buvo registruotas ir Lietuvoje. Norvegams Noanos vardas labai neįprastas, todėl reikėjo paaiškinti raštu, kodėl norime dukrą pavadinti būtent taip. Kadangi „žaidimo herojės vardas“ skambėtų šiek tiek juokingai, mano paaiškinimas skambėjo taip: „Lietuviška ir moteriška vardo Nojus versija“. Paaiškinimą atskirai turėjo parašyti ir mano žmona. Vis dėlto vardą patvirtino, o dabar vietiniams jis niekaip netrukdo – yra trumpas, paprastas ir skamba beveik kaip Anna.“

Mergaitė ypatinga ne tik dėl išskirtinio vardo – poros dukrelė gimė kone identišku metu, kaip ir jos mama
Mergaitė ypatinga ne tik dėl išskirtinio vardo – poros dukrelė gimė kone identišku metu, kaip ir jos mama
FOTO: Asmeninis archyvas

Jaunesnė karta problemos dėl neįprasto vardo nemato

Anot mergaitės tėčio, socialiniuose tinkluose pasidalijus džiugia žinia apie Noanos gimimą, šeima iškart sulaukė komentaro.

„Jis skambėjo maždaug taip – „o kodėl vardas ne lietuviškas? Prarandame lietuviškus vardus ir lietuviškas vertybes.“ Man komentaras atrodo juokingas – mano paties vardas kilęs iš lotynų kalbos, jo kilmė nėra lietuviška. Vis dėlto, vardas tapo labai populiarus Lietuvoje. Taip pat ir Noana – nors dukra gimė Norvegijoje, Lietuva visada bus jos dalimi. O vertybes lemia tikrai ne vardas – svarbų vaidmenį čia vaidina tėvai, draugai, kiti artimieji“, – įsitikinęs R. Jakutis.

Panašiai nutiko ir registruojant Noanos vardą Lietuvoje, sako mergaitės tėtis.

„Dar prieš Noanos pirmąjį gimtadienį trumpam grįžome į Lietuvą, kartu norėjome susitvarkyti visus reikalus dėl lietuviško paso. Savivaldybės darbuotojos, nors buvo išties paslaugios ir viską gerai paaiškino, bet taip pat antakiais kraipė dėl vardo. „Kaip čia reikia tarti? Nana?“. Ir net pataisius tarimą, tetulės toliau sakė „Nana“. Na, kai kurie vyresni žmonės taip daro ir nieko čia nepadarysi, – šypteli Remigijus. – Vis dėlto jaunesnės kartos žmonėms problemų dėl šio vardo dar nebuvo kilę.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)
Rekomenduojame
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės