Šiame straipsnyje ekspertė pateikia patarimų, kaip įpratinti kūdikius ilgiau miegoti, kad tėvams netektų nuolat būti apsnūdus, kas nėra gerai nei jiems, nei atžalai.

Kaip interviu leidiniui „The Financial“ teigė Toronto universiteto Lawrence S. Bloomberg slaugos fakulteto dėstytoja Robyn Stremler, pratinant kūdikius miegoti, pirmiausia reikia laikytis atitinkamo rimo, ritualų prieš miegą. Ne mažiau svarbu, kad kambaryje būtų komfortiška temperatūra, tamsa, kad nesigirdėtų triukšmo iš lauko ar iš gatvės.

Pasak R. Stremler, neseniai tėvais tapę žmonės iš anksto nusiteikia, kad pirmus kūdikio gyvenimo metus miegos mažiau. Be to, jie apskritai nežino, kiek valandų kūdikis turi miegoti dieną, kiek – naktį.

Kaip aiškino R. Stremler, gana sunku apibrėžti šiuos dalykus, nes pirmuosius gyvenimo metus kūdikio paros ritmas nuolat keičiasi. Nėra griežtų, greitai pritaikomų kūdikių miego įpročio taisyklių, nes kiekvienas kūdikis kitoks, pokyčiai kiekvienam vyksta skirtingu laiku.

Ekspertė pataria tėvams susidaryti planą, kaip daugiau miegoti, o jei nepavyko išsimiegoti, kaip vėliau atsigriebti ir numigti. Sutuoktiniai gali keisti vienas kitą, galbūt galėtų padėti draugai, artimieji, kad užuot dirbus namų ruošos darbus, būtų galima numigti.

Miegantis kūdikis

Leidinyje „Healthline“ rašoma, kad pirmais atžalos gyvenimo metais tėvų miegas kas naktį sutrumpėja 109-iomis minutėmis. Laikui bėgant besikaupiantis neišsimiegojimas neišvengiamai ima veikti nuotaiką, kognityvinius gebėjimus, kas nėra sveika.

Pasak R. Stremler, svarbiausia atsiminti, kad miegas turėtų būti prioritetas. Jei įmanoma, ji siūlo miegoti tamsioje, vėsioje ir tylioje patalpoje – šios rekomendacijos galioja tiek kūdikiams, tiek tėvams.

Kad kūdikiai naktį ilgiau išmiegotų, kartokite ritualus, tokią pačią įvykių eigą, kad atžala įprastų. Maudykite, paskaitykite knygelę, pasūpuokite – darykite tai, kas tinka kūdikiui ir jums, tėvams. R. Stremler įsitikinusi – tada kūdikis ir jo tėvai ilgiau miegos, dieną visi jausis geriau, nes bus labiau pailsėję.

Galiausiai vertėtų įsidėmėti – kad ir kaip kruopščiai planuosite, bus staigesnio augimo laikotarpių, dygs dantys, bus fiziškai ir emociškai svarbių etapų, kai tikrai nepavyks išmiegoti visą naktį. R. Stremler teigimu, miegas – „ne konkurencingas sportas, bemiegės naktys vis tiek baigsis, nespėsite apsidairyti, o kūdikis saldžiai miegos visą naktį“.