„Anksčiau manėme, kad kūno pokyčiai vyksta tik moterų organizme, daugiausia nėštumo ir pogimdiniu laikotarpiu, tačiau iš tiesų panašius pokyčius išgyvena ir vyrai“, – BBC sakė knygos „The Life of Dad: The Making of the Modern Father“ („Tėčio gyvenimas: kaip tampama šiuolaikiniu tėvu“) autorė Anna Machin.

„Dažnai iš vyrų girdžiu, kad mama yra auksinis vaikų priežiūros standartas. Esą ji instinktyviai žino, ką reikia daryti, nes išnešiojo kūdikį, jį pagimdė ir maitino krūtimi, o tėčiams vaikų priežiūros reikia išmokti. Tai netiesa! Moterų ir vyrų instinktai yra vienodai stiprūs, nes jie abu yra biologiškai tam prisitaikę“, – sako ekspertė.

Nors vyrai devynis mėnesius nenešioja kūdikio, jo negimdo ir jų organizme nesigamina pienas, iš tiesų jų kūnuose taip pat įvyksta pokyčių, nors juos pastebėti plika akimi ir nėra lengva. „Susilaukus pirmojo vaiko, paprastai pakinta du pagrindiniai dalykai: hormonai ir smegenys“, – aiškino daktarė A. Machin.

Iš pradžių keičiasi smegenys

Motinystės ir tėvystės poveikis smegenims skiriasi tuo, jog motinos smegenys pradeda keistis dar nėštumo metu, kol jos organizmas sąveikauja su augančiu vaisiumi. Tėvo smegenys pradeda keistis tik gimus kūdikiui, ir šie pokyčiai tiesiogiai priklauso nuo to, kaip naujai iškeptas tėtis bendrauja su kūdikiu.

Pasak „Brainhq“, pirmieji reikšmingi pokyčiai smegenyse prasideda tą akimirką...

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)