Praūžus koronaviruso pandemijai, daugelio iš mūsų mąstymas pasikeitė. Esminis pokytis, kurį pajutome beveik visi – sustabdyta kasdienybė. Būtent karantino laikotarpiu daugelis buvome priversti sustoti, prilėtinti tempą ir būti dabar, šioje akimirkoje.
psichologija
2448 straipsnių
Psichologija (iš graik. ψυχή – siela ir λόγος – mokslas) – mokslas, tiriantis žmogaus ir gyvūnų protą, emocijas, elgseną, sąmonę bei psichikos reiškinius, jų dėsnius, kilmę, raidą, reiškimosi formas ir mechanizmus. Psichologai tyrinėja žmonių tarpasmeninius santykius bei paskirus individus. Gelmių psichologai nagrinėja pasąmonę.
Psichologijos tikslas – aprašyti, paaiškinti ir prognozuoti psichikos ir su ja susijusios elgsenos ypatybes. Šiuolaikinė psichologija apima įvairias žmogaus psichinio gyvenimo sritis, todėl diferencijuojasi į atskiras šakas/disciplinas, kurios skiriasi tyrimo objektu, metodais, rezultatų pritaikymo sferomis.
Lapkričio 14 d. 18.30 val. MO muziejuje atidaroma nauja mažoji paroda „Ilgiuosi, nežinau ko“. Paroda siekiama užčiuopti paradoksų kupiną žmonių santykį su gamta, kuriame į vieną audinį susipina grožėjimasis ir baimė, išnaudojimas ir meilė, faktai ir tikėjimai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Šeštoji, kasmetinė mokslinė – praktinė konferencija, kurios misija edukuoti apie moksliškai pagrįstus būdus fizinei, psichoemocinei, dvasinei sveikatai stiprinti ir skirta visiems – tiek specialistams, tiek visiems besidomintiems.
Šeštoji, kasmetinė mokslinė – praktinė konferencija, kurios misija edukuoti apie moksliškai pagrįstus būdus fizinei, psichoemocinei, dvasinei sveikatai stiprinti ir skirta visiems – tiek specialistams, tiek visiems besidomintiems.
Šeštoji, kasmetinė mokslinė – praktinė konferencija, kurios misija edukuoti apie moksliškai pagrįstus būdus fizinei, psichoemocinei, dvasinei sveikatai stiprinti ir skirta visiems – tiek specialistams, tiek visiems besidomintiems.
Spalio 23 d. Delfi skaitytojai ir žiūrovai galėjo stebėti konferenciją „Longevity“, kurioje dėmesys buvo skirtas ilgaamžiškumui ir šeimos sveikatai. Daugybė profesionalių ir įžvalgių pranešėjų dalijosi savo žiniomis ir pastebėjimais nuo sveikos gyvensenos iki sveikų finansų.
Jau trečią kartą įvykusi ilgaamžiškumo konferencija, kur šių metų dėmesys krypo į šeimos sveikatos ir ilgaamžiškumo temas.
Kone kiekvienas dirbantis įmonėje ar korporacijoje patvirtintų, kad vadovavimas komandai – didelė siekiamybė ir dar didesnė atsakomybė. Tapimas vadovu anaiptol nereiškia, kad svarbiausias tikslas yra pasiektas. Priešingai – didžioji profesinė kelionė nuo šio momento dar tik prasideda.
Juk būna taip, kad pasikalbėjote su žmogumi ir jaučiatės taip, tarsi gavote šaltą dušą? Kalbėjote apie reikalus, o jaučiatės taip, tarsi buvote paklupdytas ant kilimėlio su žirniais.
Kaip šiuolaikiniame pasaulyje būti sėkmingam, turtingam ir tuo pat metu laimingam bei atsipalaidavusiam? Ieškodami recepto, mokslininkai jau seniai nebekalba apie tai, kaip išvengti streso, nes tai, vis greitėjant gyvenimo tempui ir keliamiems reikalavimams, neįmanoma. Tačiau, turint įrankius, tikra...
Kodėl žmonės taip karštai kovoja dėl mylimųjų atsako? Kodėl kenčiantys partneriai verda kunkuliuojančių jausmų katile? Kodėl dažnai griauname santykius, nors mūsų ketinimai kuo geriausi? Ar įmanoma ir ar verta išsaugoti krizėje atsidūrusius santykius?
Vienas žinomiausių Lietuvos psichologų, psichoterapeutų, profesorius Gediminas Navaitis neseniai skaitytojams pristatė naujausią savo knygą „Sėkmės formulės“, kurioje jie ras praktiškus, lengvai pritaikomus sprendimus. Daugiau apie ją jis pasakojo laidos „Delfi diena“ rubrikoje „Knyginėjimai trump...
„Tikimybė, kad du žmonės šiame beprotiškai skubančiame pasaulyje staiga tą pačią akimirką ims ir pajus aistrą bei turės laiko bei galimybių ją įgyvendinti, yra labai mažai tikėtina“, – konstatuoja 34 metų sekso koučerė Agnes Kangur ir skatina seksą sąmoningai planuoti iš anksto.
Visi tam tikru gyvenimo momentu susimąstome apie tai, kaip gerai pažįstame tuos, kurie yra šalia mūsų, klausiame, ar visada gebame būti atviri sau ir atpažinti situacijas, kai bandome meluoti apie patiriamus jausmus. Savęs ir kitų pažinimas yra neatsiejamas nuo įvairiausių emocijų. Būtent jomis pati...
Pasakymas „kontroliuoju tai, ką galiu kontroliuoti“ nereiškia, kad pripažįstate, jog esate silpnas. Žmogų puošia ne tik jo veiksmai, bet ir žodžiai, kuriuos jis vartoja bendraudamas su kitais.
Maltiečiai jau trečius metus kviečia visuomenę atsigręžti į jaunuolius, patiriančius įvairaus pobūdžio sunkumus, augančius socialinės rizikos šeimose, turinčius globos patirčių. Juos, ieškančius savęs, užgriūva dviguba našta – jaunuoliai išgyvena dėl amžiaus patiriamus tapatybės iššūkius ir šeimos p...
Kiekvienas iš mūsų žino, kad kūdikio gimimas gali kardinaliai pakeisti gyvenimą. Tačiau mažai kas susimąsto apie fizinius pokyčius, kuriuos atneša šis įvykis. Ir kalbame ne tik apie motinos kūną po nėštumo. Ar tiesa, kad tapus tėvu, keičiasi ir vyro kūnas bei smegenys?
Lyderio demonstruojama emocija – greitas ir efektyvus būdas komunikuoti su žmonėmis. Emocijas perskaitome akimirksniu, automatiškai, be jokių pastangų, o sekėjams tai patinka. Mums nereikia suprasti kito žmogaus kalbos, minties, kad suvoktume jo emocija siunčiamą žinią. Kai verkia kalbėti nemokantis...
Knygos „Nerimastingas žmogus“ autorius, Nyderlandų istorikas, žurnalistas ir rašytojas Daanas Heerma van Voss – vienas iš 264 milijonų žmonių kenčiančių nuo nerimo sutrikimo. Mėgindamas atsitiesti po nutrūkusių santykių, jis nusprendžia prisikasti prie šios problemos šaknų. Kas iš tiesų yra nerimas ...
Protinga moteris – tai ne tik gražūs žodžiai, tai kasdienis darbas su savimi, ribojančių nuostatų atsisakymas ir veiksmais įrodoma meilė sau.