Pastaraisiais dešimtmečiais vaikų ir paauglių pramogų ir laisvalaikio pobūdis pasikeitė – tapo daug pasyvesnis. Vaikai, kurie daug laiko praleidžia prie televizoriaus, skaitydami, besimokydami, žaisdami kompiuterinius žaidimus ar „maigydami“ savo mobilųjį telefoną, rizikuoja nutukti, turėti padidėjusį arterinį kraujo spaudimą, dažniau patirti kaklo ir juosmens skausmus ar kitus funkcinius negalavimus, rašoma pranešime spaudai.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjo pavaduotojas Remigijus Zumeras sako, kad specialistai, vadovaudamiesi kitų valstybių pasiekimais ir patirtimi ir konsultuodamiesi su kitų institucijų specialistais, parengė fizinio aktyvumo piramidę, skirtą vaikams ir paaugliams (6–17 metų). Čia labai trumpai ir vaizdžiai pateiktos bendrosios fizinio aktyvumo rekomendacijos praktinių pavyzdžių pavidalu, kaip mankštintis, kad būtų pasiektas rekomenduojamas fizinio aktyvumo lygis.

Teigiama, fizinio aktyvumo patirtis vaikystėje padeda sukurti tvirtus sveiko ir produktyvaus gyvenimo ateityje pagrindus. Reguliari fizinė veikla skatina kaulų ir raumenų augimą, padeda sukurti tinkamą laikyseną, lavina judesių koordinaciją ir pusiausvyrą, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, teigiamai veikia kvėpavimo sistemą, virškinimo sistemos darbą. Be to, didina pasitikėjimą savimi bei gerina savigarbą.

Fizinio aktyvumo piramidė, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Fizinio aktyvumo piramidę vaikams ir paaugliams rasite Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės „Metodinė medžiaga – atmintinės, lankstukai, plakatai − Fizinis aktyvumas“ skiltyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)