Gydytojas sako – kalbant apie vaikus, svarbu ne pridėti metų prie jų tik prasidėjusio gyvenimo, o pridėti gyvenimo prie metų. Pasak jo, šiandien mes turėtume kalbėti apie sveiką ir kokybišką gyvenimo būdą, gerą fizinį aktyvumą, funkcijų atlikimą.

„Viena iš tų 9 ilgaamžiškumo žymų – mitochondrijų aktyvumas. Tinkama jų veikla padeda pagerinti fizinį ir protinį aktyvumą, taip pat kažkiek užbėgti į priekį tam tikriem procesams. Pavyzdžiui, oksidaciniam ar senėjimo procesams. Gera, o gal ir bloga žinia – mitochondrijas mes paveldime iš mamos. Tad jeigu mama turi didesnį polinkį nutukimui, labai tikėtina, kad vaikai tą riziką paveldės, – sako pranešėjas. – Geras būdas pagerinti mitochondrijų veiklą – grūdinimasis, fizinis aktyvumas, taip pat šalčio terapija, protarpinis badavimas, jėgos pratimai.

Tuo tarpu nutukimas ir lėtinės, ypač – metabolinės ligos, blogina mitochondrijų aktyvumą. Povirusinis nuovargis susijęs su mitochondrijų pažeidimais, kai, pavyzdžiui, mėnesių mėnesiais negalime atsistatyti po kovido arba gripo. Lygiai taip pat mitochondrijas neigiamai veikia stresas, nerimas, pervargimas, nemiga. Žymiai prisideda ir rūkymas bei alkoholio vartojimas. Kas padeda? Be minėtų dalykų – tam tikri papildai, tokie kaip B1, Omega 3, tiokto rūgštis.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją