Viską lems jo finansinės galimybės, tačiau kaip sako, savęs tobulinimui ribų nėra.

„Tolesnė karjera priklauso nuo galimybių, kurios remiasi į finansinę išraišką. Kaip visiems žinoma, šio sporto atstovai negauna jokio finansinio palaikymo iš kultūrizmo federacijos ar vyriausybės. Viskas, ko mes siekiame, yra iš mūsų didelio užsispyrimo, noro bei valios. Savo kūno tobulinimui ribų nėra ir kada vėl ateis noras užlipti ant scenos pamatysime ateityje“, – DELFI pasakojo sportininkas.

185 cm ūgio atletas varžybų periodu sveria 108 kg. Tarpsezonį svoris šoktelėja iki 115 kg. Su kultūrizmu jis pirmą kartą susidūrė būdamas 16-os metų. Iki tol sportavo graikų–romėnų imtynes, buvo užėmęs prizines vietas. Tačiau užsukęs į treniruoklių salę, įsikūrusią namo rūsyje, susižavėjo žmogaus galimybėmis keisti save. Jau po metų dalyvavo pirmose savo varžybose ir užėmė trečiąja vietą.

„Nuo to laiko kultūrizmas tapo gyvenimo būdu“, – sporto pradžią prisiminė D. Dubinas.

Atletas yra du kart tapęs Lietuvos čempionu, o didžiausią karjeros pergalę iškovojo pernai Santa Suzanoje (Ispanijoje) vykusiame Europos čempionate, kur tapo nugalėtoju. Dabar jis didžiąją laiko dalį skiria individualiam darbui su klientais, tačiau turi ir daug ateities planų.

Gerbia savo klientus

Vienas paskutinių D. Dubino klientų – žinomas atlikėjas Aras Vėberis. Tačiau kultūristas dirba ne vien su garsenybėmis, bet ir su paprastais žmonėmis. Pasak jo, darbo specifika nuo to nesikeičia. Garsenybėms šiek tiek sunkiau dėl laiko stokos ir naktinio gyvenimo, tačiau tai netrukdo siekti užsibrėžtų tikslų.

Atleto manymu dirbant su žmonėmis svarbiausia išklausyti, suprasti ko klientas nori, kiek laiko ir valios pasiruošęs atiduoti, o pagal siekiamus tikslus sudaryti individualią sistemą.

Nors ir gyvena kultūrizmu, kitų žmonių treniravimą vadina labiau darbu nei hobiu, bet tik todėl, kad jaučia didelę atsakomybę už prižiūrimą asmenį.

„Tu esi atsakingas už tą žmogų ir jis tavimi pasitiki kaip specialistu, taigi aš investuoju visą save, kad pasirūpinčiau žmogaus problemomis ir tikslo siekimu. Tikrai nesu vienas tų asmeninių trenerių, kurie tik stovi šalia ir nekreipia dėmesio į savo klientą. Reikia gerbti žmogų ir išlaikyti profesionalumą“, – pasakojo asmeninis treneris.

D. Dubinas sutinka, kad ne kiekvienas sau gali leisti sportuoti su asmeniniu treneriu, tačiau profesionalo konsultacijos yra ypač naudingos. Bent porą kartų padirbėjęs su treneriu žmogus gaus daug naudos, o ir piniginė labai nenukentės.

Pataria nesigėdyti savo kūno

Dažniausiai į D. Dubiną kreipiasi tie žmonės, kurie nori atsikratyti antsvorio, taip pat siekiantys priaugti raumenų. Kiti kreipiasi dėl sveikatos problemų, patirtų traumų.

„Yra ir trečia žmonių grupė, kurie suskumba ruoštis vasarai ir žiemą ateina pas mane, norėdami sustangrinti ir pagražinti savo kūną. O atėjus vasarai jie jau galėtų didžiuotis savo kūnu prie jūros“.

Pirmas D. Dubino patarimas sporto salės naujokams – nesigėdyti savo kūno. Sportininko manymu, niekas į sporto salę neateina žinodamas absoliučiai viską ir būdamas tobulų kūno formų. Visų pirma reikėtų kreiptis į trenerį ir paprašyti pagalbos.

„Reikia nebijoti kreiptis į specialistus ir nevaidinti, kad viską žinote geriau. Visgi treneriai tuo gyvena, domisi naujovėmis, įvairiais tyrimais, turi nemažai praktikos bei gali padėti įveikti jūsų siekiamus tikslus efektyviau ir greičiau.

Kultūrizmą prilygina menui

Kultūrizmas – viena labiausiai mitais apipintų sporto šakų. Savo darbe su jais susiduria ir D. Dubinas. Vienas tokių, kad kultūristai yra proto neturintys žmonės. Atleto manymu mūsų pasirinkimus ir galimybes lemia aplinka. Tačiau čempiono teigimu sunkiausia paneigti tuos stereotipus, pagal kuriuos kultūrizmas yra ne toks svarbus sportas kaip kiti.

„Žmogus atsiduoda daug daugiau nei kiti, netgi daugiau nei kai kurių olimpinių sporto šakų atstovai, tai yra labai sunkus darbas. Nemažai jaunimo gali bandyti save realizuoti šiame sporte, nes jis ne tik pagerina fizinę būklę, bet ir duoda galimybę keisti save kaip pats to nori. Šiame sporte pats žmogus keičia save taip, kaip tik sugalvoja, nes kultūrizmas – tai menas“, – DELFI sakė D. Dubinas.

Legendinis Arnoldas Schwarzeneggeris kultūristus yra prilyginęs skulptoriams, tašantiems skulptūrą. Pasižiūrėjęs į veidrodį kultūristas mato kur reikia priaugti raumenų, kur numesti. Ši mintis patinka ir D. Dubinui.

„Tu esi savo likimo ir savo kūno skulptorius. Tai didžiulis sugebėjimas parodyti visiems, kaip gali pasikeisti paprastas žmogus“, – legendai antrino atletas.

Skatina kultūrizmo populiarumą

Lietuvoje į kultūristus dažniausiai žiūrima kreivai, žmonės mažai vertina sportininkų darbą. D. Dubino teigimu taip yra tik pas mus, nes kitose pasaulio šalyse šis sportas vertinamas žymiai aukščiau, o ir galimybės jame yra daug didesnės.

Kalbėdamas apie ateitį atletas sako, kad dabar didžiąją dalį laisvo laiko sudaro darbas su klientais sporto klubuose. Atletas savo darbais taip pat siekia paskatinti jaunimą užsiimti kultūrizmu.

„Yra daug planų ir projektų susijusių su kultūrizmu, sveikatingumu, kuriuos norisi įgyvendinti, įtraukti daugiau jaunimo į šį sportą. Suaktyvinti žmonių susidomėjimą kultūrizmu per jo teigiamas puses“.

D. Dubinas yra pirmas Lietuvos kultūristas, išleidęs savo DVD įrašą. Prieš kiek daugiau nei metus jis buvo pradėta platintis su atleto krūtinės treniruote. Po kurio laiko turėtų pasirodyti ir kiti DVD. Dabar sportininkas planuoja vesti keletą seminarų viename iš Vilniaus sporto klubų. Juose bus kalbama sveikatingumo ir treniruočių temomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (80)