Plačiau apie G. Bagdono pasiekimus, ateities tikslus bei svajones „Velomaratono“ interviu su žinomu Lietuvos dviratininku.
- Koks buvo tavo dviratininko kelias? Nuo kelių metų pradėjai užsiimti šiuo sportu? Kas paskatino?
- Dviračių sportu užsiimti pradėjau vienuolikos metų, nuo 1996 metų. Pirmas mano treneris – Kęstutis Norvaišas, tuomet atėjo į vidurinę mokyklą ir pakvietė išbandyti dviračių sportą. Tad iš pat pradžių važinėjomės tik su kalnų dviračiais, o po keleto metų sėdome ir ant plento dviratukų. Tam tikro skatinimo iš šalies nejaučiau. Tiesiog nuo pat pradžių neblogai sekėsi. Gal dėlto ir pasirinkau dviratį?
- O tau būti dviratininku yra darbas, ar pomėgis?
- Manau, kad važiavimas dviračiu man yra tapęs darbu, bet kartu tai yra ir pramoga. Nors laisvu metu nelabai važinėju dviračiu, nes būnu atmynęs savo kilometrus treniruočių bei varžybų metu, bet, kai tenka pravažiuoti dviračiu ne treniruotėse, tai jaučiu didelį malonumą.
- Ar prisimeni savo pirmą laimėjimą dviračių sporte? Koks jis buvo?
- Kelintais metais tai buvo, negalėčiau pasakyti. Bet pamenu, kad pirmą laimėjimą iškovojau Lietuvos čempionate. O prizas buvo „Baltik vairas“ dviratis. Prisimenu, kad tuomet labai džiaugiausi šiuo savo pasiekimu.
- Kaip patekai į užsienio sporto komandas? Nuo ko viskas prasidėjo?
- Už užsienio dviračių sporto komandas pradėjau važiuoti tada, kai subyrėjo Klaipėdos komanda „Sidabrinė strėlė''. Tada mano treneriu buvo Algirdas Vaitkus, kuris mums visiems dviratininkams daug padėjo bei suteikė žinių apie dviračių sportą. Tačiau viskas susiklostė taip, kad komandai neturint resursų teko ieškotis klubų užsienyje.
- Kokie buvo pirmi metai užsienio komandoje?
- Pirmais metais buvo tikrai sunku. Visų pirma, nemokėjau anglų kalbos. Galima sakyti, mane prižiūrėjo toks belgas, pas kurį gyvenau. Gaudavau tik maistą ir pastogę. Tuomet atlyginimo dar niekas nemokėjo.
Gerai, kad buvau tvirtas, nepalūžau ir tikėjau, kad ateis ta diena, kuomet gausiu pasiūlymus iš profesionalių komandų. Tad treniravausi daug ir nuosekliai, norėdamas parodyti kuo geresnį rezultatą varžybose bei gauti kontraktą iš profesionalių komandų. Ir štai esu jau pasiekęs vieną iš savo svajonių – važiuoju aukščiausio lygio komandoje.
- O kaip vertini dabartines galimybes profesionaliai užsiimti dviračių sportu Lietuvoje? Ar norėtum atstovauti lietuvių komandai?
- Žinoma, norėčiau važiuoti už lietuvišką profesionalią komandą. Bet, gaila, kad šiuo metu Lietuva neturi tokių komandų. Manau, ateityje jų tikrai atsiras, nes dviračių sportas mūsų šalyje vis populiarėja ir vis daugėja mėgėjiškų komandų bei mėgėjų dviratininkų. Tad potencialo tikrai yra ir tas džiugina.
- Kaip vertini praėjusių ir šių metų pasiekimus sportinėje karjeroje? Kokius esi užsibrėžęs savo, kaip dviratininko, tikslus?
- Paskutiniai mano dveji metai buvo tikrai labai geri. Turėjau kuo džiaugtis ir kuo džiuginti savo gerbėjus. Tuo metu atstovavau „An Post Sean Kelly Team'' ekipa, su ja pasiekiau daug gražių ir gerų pergalių bei gavau reikalingos patirties dviračių sporte.
O dabar esu aukščiausioje lygoje „World tour“ ir atsotovauju „Ag2r La Mondiale'' komandai. Į šią komandą patekti buvo mano labai didelė svajonė. Nors dabar mano pareigos yra kaip pagalbininko ir neturiu galimybės parodyti gero galutinio rezultato, bet atlieku labai svarbų bei sunkų darbą kaip ir komandos lyderiai. O užsibrėžęs esu, kuo ilgiau išbūti šioje komandoje ir įgauti kaip galima daugiau sportinės patirties, kuri praverstų tolimesnėms pergalėms. Taip pat vienas iš tikslų yra sudalyvauti prestižinėse pasaulio dviračių sporto lenktynėse „Tour de France“ bei jose laimėti etapą.
- Kurios varžybos tau įsiminė labiausiai per visą tavo dviratininko karjerą?
- Tikriausiai, kad praeitų metų Londone vykusios olimpines žaidynės. Tiek žmonių dar nebuvau matęs.
Taip pat buvo labai smagu pernai laimėti ir „Baltic Chain Tour“ – galima sakyti, Baltijos šalių „Tour de France“ lenktynes. Dar lyg šiol atsimenu, kuomet įvažiavome į „Velomaratono“ trasą ir kai žmonės pradėjo skanduoti „Lietuva“, tai per kūną bėgiojo šiurpuliukai. Iš tiesų nuostabus jausmas, kurį sunku nupasakoti.
- Papasakok apie savo dienotvarkę sezono metu? Ar ji skiriasi ruošiantis, pavyzdžiui, prieš prasidedant sezonui?
- Taip, sezono metu ir ruošiantis sezonui dienotvarkė skiriasi treniruočių ilgumu ir jų intensyvumu. Sezono pradžioje turiu ilgas treniruotes, kurių metu „renku“ kilometrus ir ruošiuosi sezonui. O sezono metu, turiu labai daug varžybų. Tad po jų tenka atgauti jėgas ir pailsėti. Žinoma, ilsiuosi mindamas dviratį, bet treniruotės tuo metu būna lengvos. Taip pat turiu keletą dienų poilsio po Lietuvos čempionato, kuomet ilsiuosi jau be dviračio.
O įprasta diena būtų tokia: keliuosi apie 9 val., pavalgau, apie 11 val. važiuoju į treniruotę. Po to 15-16 val. turiu pietus, o po pietų kartais valandą pamiegu ir daugiau likusią dienos dalį tinginiauju (juokiasi pašnekovas).
- Ar skaičiavai, kiek per metus tenka iš viso numinti kilometrų?
- Per metus būna, kad numinu apie 30 tūkstančių ar 25-28 tūkstančius kilometrus. Priklauso nuo metų ir kiek varžybų turiu.
- Ar daug gerbėjų turi? Gal kažkurioje netikėčiausioje pasaulio vietoje tave atpažino ir paprašė autografo?
- Šiaip nesu labai žinomas, kad mane visur atpažintų. Turiu savo ištikimų gerbėjų ratą Lietuvoje „BAGDZĖS FAN CLUB“. Bet kartais pasitaiko, kad Lietuvoje ir užsienyje atpažįsta ir paprašo autografų.
- Kaip nustebina tave fanai savo palaikymu?
- Pasitinka oro uostuose, kai grįžtu į Lietuvą. Varžybų metu būna su plakatais ir skanduoja įvairius palaikymo šūkius ir panašiai. Toks palaikymas, turbūt džiugina kiekvieną sportininką. Ypač smagu užsienio lenktynės trasoje pamatyti fanus su Lietuvos vėliavomis bei girdėti skanduojant tavo vardą. Dėl tokių akimirkų būna smagiausia ir norisi minti iš visų jėgų.
- Kokios artimiausios varžybos tavęs laukia?
- Rugpjūčio 12-18 dienomis dalyvausiu Belgijoje ir Olandijoje vyksiančiose „Eneco Tour“ lenktynėse.
- Kaip vertini dabartinę dviračių kultūrą Lietuvoje? Ar kas pasikeitė nuo tada, kada pradėjai aktyviai sportuoti dviračių sporte?
- Manau, kad situacija dviračių sporte Lietuvoje po truputį gerėja. Kaip minėjau, Lietuvoje buriasi vis daugiau mėgėjiškų komandų. Seniau tokių iš viso nebūdavo. Turėjome tik sporto mokyklų komandas, o dabar štai ir dviračių parduotuvės turi savo komandas, važiuoja, dalyvauja varžybose. Tas labai džiugina.
Taip pat pastebiu, kad Lietuvoje labai padaugėjo ir pačių renginių, skirtų dviratininkams. Seniau per varžybas pastatydavo dvi „tumbačkas“, užbrėždavo liniją su kreida – startas. O dabar tikrai viskas patobulėję. Smagu matyti, kad dviračių sportas juda į priekį.
- Beje, tapai bendrovės „Amway“ akcijos ambasadoriumi. Jos metu už kiekvieną asmenį, kuris įsiregistruos dalyvauti „Velomaratone“ kaip „Nutrilite Team“ komandos narys, 5 eurai bus skiriami talentingiems jauniesiems Šiaulių sporto mokyklos „Dubysa“ dviratininkams. Kaip vertini verslo iniciatyvą padėti dviračių sporto mokyklai?
- Iš tiesų ši akcija mane labai nustebino ir pradžiugino, kad tokios iniciatyvos ateina iš verslo pusės. Lietuvos sporto mokykloms tikrai reikia pagalbos ir tikiu, kad tokių iniciatyvų šalyje tik daugės.
- Ir pabaigoje, ko palinkėtum „Velomaratono“ dalyviams, minsiantiems rugpjūčio 25 dieną, bei „Baltic Chain Tour“ sportininkams, važiuosiantiems už Lietuvą?
- „Velomaratono“ dalyviams norėčiau palinkėti, kad vėjelis pūstų tik į nugarą, kiekvienas turėtų, kuo geresnį laiką draugų būryje bei pasipildytų geromis emocijomis iki kitų metų „Velomaratono“. O sportininkams, kurie važiuos už Lietuvos rinktinę „Baltic Chain Tour“ lenktynėse, linkiu, kuo geriau pasirodyti bei turėti gerą sportinį laiką su kolegomis.
- Ačiū už pokalbį!