Tai buvo bene juodžiausios akimirkos visai Lietuvos olimpinei delegacijai.
Trečią kartą 192 cm aukštį nesėkmingai atakavusi A. Palšytė liko gulėti ant čiužinio susiėmusi už kairiojo kelio.
Olimpinės šuolių į aukštį rungties kvalifikacijos varžybos jai baigėsi Paryžiaus ligoninėje.
„Kažkas labai rimto“, – tuomet „Delfi“ iš karto perspėjo Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva.
Ir neapsiriko. Atlikus medicininius tyrimus paaiškėjo, kad 32-ejų sportininkei plyšo kryžminiai kelio raiščiai ir meniskas.
Ūmų skausmą ji pajuto jau per pirmą bandymą peršokti į 192 cm aukštį iškeltą kartelę. Pačiai šuolininkei prašant kineziterapeutas Mantas Lesnickas sutvirtino kelį teipu. A. Palšytė šoko dar du kartus, o atsispyrus paskutiniam šuoliui išgirdo pokštelėjimą.
„Labai skaudėjo žiūrint... Jei galima taip pasakyti, šlykštus jausmas“, – vaizdą vėliau apibūdino disko metikas Andrius Gudžius.
Vos grįžusiai iš ketvirtųjų savo žaidynių lengvaatletei Kaune atlikta operacija, kuri iš bet kurios sporto šakos atstovų paprastai atima visą sezoną.
Užjaučiančios konkurentės kvietė buvusią Europos vicečempionę tvirčiau atsistojus ant kojų keliauti prasiblaškyti į šiltus kraštus. Mat gydyti reikėjo ne tik fizines žaizdas.
Traumos ir skausmai pjovė A. Palšytę nuo pat jaunimo čempionatų laikų: čiurnos, nugaros, peties. Chirurgo skalpelis ją lietė taip pat jau ne kartą.
O prieš Paryžiaus žaidynes Audros Gavelytės ir esto Indreko Tustito treniruojama atletė lyg tyčia viešai džiaugėsi esanti „sveika kaip reta“.
Vis dėlto ne apie atostogas prie jūros pirmiausia pagalvojo A. Palšytė, kuomet praėjusį rugpjūtį pabudo iš narkozės po kelio operacijos.
Interviu „Delfi“ viena ilgamečių Lietuvos rinktinės lyderių papasakojo apie savo vargus sudėtingos reabilitacijos pradžioje, priemones, leidusias aplenkti įprastą jos grafiką, prielaidas dėl traumos priežasčių, viltį suspėti pasirengti ateinantį rugsėjį Tokijuje (Japonija) vyksiančiam planetos čempionatui, o vėliau – ir 2028-ųjų Los Andželo olimpinėms žaidynėms, kuriose šuolininkė viliasi ne tik dalyvauti.