Geriausias metų sportininkas pirmadienį spaudė ranką šalies vadovui Gitanui Nausėdai: lengvaatletis už aukštus sportinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.
Žvelgdamas į 2024-uosius, M. Alekna turės ką prisiminti: metus disko metikas pradėjo pagerindamas pasaulio rekordą (74,35 m), vėliau iškovojo Europos čempionato bronzos medalį, o vyšnia ant torto tapo olimpinio vicečempiono titulas Paryžiuje.
Lengvaatletis į Lietuvą grįžo prieš pat Kalėdas, tačiau ir per jas neapleido disko.
Jis, brolis Martynas ir sesuo Gabrielė prieš pat Kūčias rinkosi sporto salėje, lengvosios atletikos manieže. Čia Mykolas noriai dalino patarimus Martynui, sesuo praktikavosi maniežo metimų sektoriuje.
„Gabrielei sekasi neblogai. Šiuo metu Lietuvoje sunku mėtyti diską, treniruojamės viduje, manieže.
Sunku pasakyti, kiek tas diskas lekia. Bet jau kitame sezone kažkur gegužę išbandys jėgas varžybose, bus matyti, kaip seksis“, – šypsojosi M. Alekna. Jis neslėpė kito sezono ambicijų.
„Pasaulio čempiono titulas Tokijuje – toks bus 2025-ųjų tikslas, to ir sieksime.
Kalbant apie šiuos metus, faktas, visi matė ir pats tikėjau, kad Paryžiuje galėjau laimėti auksą. Gavau labai gerą pamoką ir išlieka tas titulų alkis kitiems metams“, – teigė M. Alekna.
„Dar tiksliai nežinau, planuoju metų startus. Nesu užtikrintas, ar grįšiu (į Oklahomą). Bus matyti, kaip jausiuos, kaip sveikata, savijauta, priklausys nuo to, kuriame treniruočių etape būsiu“, – teigė olimpinis vicečempionas.
Jis neabejoja, treneris Mantas Jusis – kertinis asmuo jo sportiniame kelyje.
„Jis labai daug prisidėjo, jog aš būčiau toks, koks esu. Tai mano pirmasis treneris, dalinasi pareigomis su mano treneriu Amerikoje Mohamadu Saatara. Jie abu iš tiesų daug prisidėjo prie mano sėkmingo sportinio kelio ir kilimo“, – teigė M. Alekna.
Jis turėjo palinkėjimą jauniems sportininkams, svajojantiems apie sportines aukštumas.
„Palinkėsiu pamilti sportą. Jei mėgsti tai, ką darai ir tą darai su malonumu kiekvieną dieną, tada tie tikslai ateina natūraliai. Gal svarbu galvoti ne apie tikslus, o apie malonumą sportuoti“, – šypsojosi M. Alekna.
Pagerbti Paryžiaus žaidynių prizininkai ir jų treneriai
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį įteikė valstybės apdovanojimus 2024 m. Paryžiaus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse medalius iškovojusiems sportininkams ir jų treneriams.
Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Prezidentas pažymėjo, kad 2024 m. buvo ypatingi, nes Lietuva minėjo olimpinio judėjimo šimtmetį, ir būtent po 100 metų pertraukos vasaros olimpinės žaidynės kartu su Lietuvos sportininkais vėl sugrįžo į Paryžių.
Apdovanotuosius olimpiečius ir paralimpiečius bei jų trenerius sveikino ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Pirmoji ponia kreipėsi į sportininkus prašydama ir ateityje nepamiršti savo, kaip sporto ambasadorių, vaidmens – greta treniruočių ir varžybų skirti dėmesio mažiesiems visuomenės nariams, skatinti vaikus daugiau judėti, skelbiama pranešime spaudai.
Prezidento dekretu už aukštus sportinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi apdovanoti disko metikas Mykolas Alekna, breiko šokėja Dominika Banevič, dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis, irkluotoja Viktorija Senkutė, Lietuvos vyrų trijulių krepšinio rinktinės nariai Evaldas Džiaugys, Gintautas Matulis, Aurelijus Pukelis, Šarūnas Vingelis.
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanoti treneriai Mantas Jusis, Algis Mečkovskis, Dainius Novickas, Karolis Sunklodas.