Iki ketvirto kėlinio pabaigos telikus žaisti kelioms minutėms komandas skyrė vos vienas metimas (82:79), tačiau tuomet savo tritaškių šou surengė supersnaiperis Stephenas Curry ir amerikiečiai atlaikė prancūzų šturmą bei laimėjo jau penktą olimpinį auksą iš eilės.

Pusfinalyje serbus 9 tolimais šūviais suvarpęs S. Curry šį kartą pasirodė ne ką kukliau – realizavo 8 iš 12-os bandymų. Iš viso Stepho sąskaitoje – 24 taškai.

Po 15 taškų pridėjo Devinas Bookeris ir Kevinas Durantas, 14 – LeBronas Jamesas (10 rez. perd.).

Victoras Wembanyama atsakė 26 (8/11 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai, 1/2 bauda), Guerschonas Yabusele – 20, o Nando de Colo – 12 taškų.

Nuo to laiko, kai į žaidynes amerikiečiai pradėjo siųsti savo NBA žvaigždes, jie nelaimėjo tik vienos olimpiados – 2004-ųjų Atėnuose. Ten gavę antausius tiek nuo Lietuvos, tiek ir nuo Argentinos pasitenkino bronzos medaliais.

Tiesa, nuo tada dar labiau susiėmę JAV krepšininkai šluoja iš kelio praktiškai visus. Iš pastarųjų 37-ių olimpinių mačų laimėjo net 36-is. Vienintelį kartą paslydo grupės varžybose Tokijuje, kai 76:83 neatsilaikė prieš prancūzus. Visgi prieš tuo pačius „Les Bleus“ buvo atsigriebta finale – 87:82.

Bronzos medalius Paryžiuje nuskynė serbai, kurie mažajame finale 93:83 pranoko vokiečius.

Finalo eiga: Prancūzija – JAV

Rungtynes dėjimu pradėjo LeBronas Jamesas, tačiau Victoras Wembanyama atsakė penkiais taškais iš eilės ir vedė prancūzus į priekį – 7:5. Vis dėlto amerikiečių tai iš vėžių neišmušė: savo metimus pataikė Devinas Bookeris ir Anthony Edwardsas, leidę JAV laimėti pirmąjį kėlinį – 15:20.

Šeimininkus patempė V. Wembanyama ir Guerschonas Yabusele – 20:24. O prie jų prisijungę Matthew Strazelis ir Bilalas Coulibaly persvėrė rezultatą prancūzų naudai – 25:24. D. Bookerio ir Stepheno Curry tritaškiai vėl grąžino iniciatyvą amerikiečiams – 27:32. Nors G. Yabusele įdėjo per L. Jamesą, JAV pajėgos irgi nejuokavo – 36:46. Įpusėjus finalui – 41:49.

S. Curry tolimi šūviai ir Joelio Embiido baudų metimai didino skirtumą – 47:61. Po minutės keturis taškus iš eilės sušveitė Nando de Colo – 51:61. Įsimėtė ir V. Wembanyama – 56:65. Po amerikiečių minutės pertraukėlės iššovė ir Evanas Fournier – 59:65. Šeimininkai išsilaikė per kovinį atstumą – 66:72.

Svarbius tritaškius įskraidino K. Durantas ir Jrue Holiday’us – 69:80. Prancūzijos rinktinei pavyko išlaikyti intrigą –74:82. Amerikiečiai toliau klydo lygioje vietoje – 79:82. Aistras ramino S. Curry ir K. Durantas – 79:87. Liepsnojęs Stephas buvo tiesiog nebesustabdomas – 84:93. JAV triumfavo – 87:98.

JAV vyrai šiose žaidynėse startavo itin užtikrintai ir ant olimpinio parketo visus iki pusfinalio etapo sutiktus oponentus traiškė dviženkliais skirtumais (tris iš keturių dvikovų baigė pirmaudami daugiau nei 20 taškų, o bendrai net +99).

Visgi pusfinalyje amerikiečiai vos išnešė kailį prieš kovingąją Serbiją – jie panaikino net 17 taškų atsilikimą ir išplėšė sunkią pergalę 95:91.

Savo ruožtu sunkiai įsibėgėję (grupės varžybose tik per pratęsimą palaužė Japoniją) prancūzai ketvirtfinalyje 82:73 eliminavo Kanadą, o pusfinalyje 73:69 įveikė ir pasaulio čempionę Vokietiją.

Beje, dėl moterų turnyro aukso medalių sekmadienį taip pat grumsis JAV ir Prancūzija.