Pavienių dviviečių valčių pusfinalyje Ieva Adomavičiūtė ir Kamilė Kralikaitė antrajame plaukime rungėsi su Ispanijos, Čilės, Australijos, Airijos ir JAV duetais.

I. Adomavičiūtės ir K. Kralikaitės duetas po pirmų 500 m užėmė 4-ą vietą, tačiau nuo 3-ios vietos lietuves skyrė metras.

Antrame distancijos ketvirtyje mūsų šalies irkluotojos aplenkė Čilės įgulą ir nutolo per visą korpusą.

Saugų atstumą nuo artimiausių varžovių išlaikiusios lietuvės užtikrintai užėmė 3-ią vietą ir iškovojo bilietą į A finalą, kuriame rugpjūčio 2 dieną (12:42 val.) vyks kova dėl olimpinių medalių.

6. Čekija 7:33.68

Nors tarp varžovių netrūko tituluotų sportininkių, lietuvės į jas prieš startą nesižvalgė.

„Vakar kas nors gal ir buvo čempionai, šiandien jau kita diena. Starte stovime visi lygūs“, – po atrankos sakė K. Kralikaitė. O I. Adomavičiūtė tvirtino: „Nieko nematome aplinkui, nieko negirdime, darome savo darbą.“

Broliai – B finale

Dvyniai Domantas ir Dovydas Stankūnai pirmajame pusfinalio plaukime varžėsi su JAV, Kroatijos, Ispanijos, Pietų Afrikos bei Šveicarijos sportininkais.

Lietuviai po pirmo distancijos ketvirčio užėmė 4-ą vietą, o po 1000 metrų krito į penktą poziciją. Per likusią distancijos atkarpą broliams nepavyko pavyti varžovų ir finišavo 5-oje vietoje bei pasirodymą tęs rugpjūčio 2 d. B finale (12-7 vietos, 11:42 val.).

Brolių laikas – 6 min. 43:60 sek., tempą diktavo kroatai Martinas ir Valentas Sinkovičiai – 6:29.98 min., už jų antroje vietoje finišavo šveicarų įgula Romanas Roeoesli ir Andrinas Gulichas (6 min. 32.18 sek.), trečioje vietoje – ispanų duetas Jaime Canalejo ir Javieras Garcia (6 min. 36:30 sek.).

Trys greičiausios įgulos iškovojo bilietus į finalą ir tęs kovą dėl olimpinių medalių.