Šiais metais padidintos valstybės stipendijos ir premijos už sporto laimėjimus: už olimpinį auksą numatyti net 167 695 eurai, už sidabrą – 83 875 Eur, o už bronzą – 62 920 Eur.

Tad V. Senkutės sąskaitą papildys 62,92 tūkst. eurų suma.

Olimpinis vienvietininkių irklavimo finalas. Viktorija Senkutė

Kadangi olimpinėse žaidynėse prizinėmis neoficialiai yra laikomos 1-8 vietos, finansiškai paskatinti bus ir be medalių liksiantys, bet 4-8 pozicijose finišavę mūsų sportininkai, o ant 9-24 laiptelių užlipusių lauks stipendijos.

Už 4-ą vietą Paryžiuje atiteks 33 550 eurų, už 5-ąją – 25 190 Eur, už 6-ąją – 16 775 Eur, už 7-ąją – 12 595 Eur, o už 8-ąją – 8 415 Eur.

Tad penktąsias vietas iškovoję Danas Rapšys, Kotryna Teterevkova, taip pat irkluotojų duetas Ieva Adomavičiūtė ir Kamilė Kralikaitė užsitikrino po 25 190 Eur premiją.

Danas Rapšys

Įdomu, kad keturi Lietuvos olimpiečiai dar nė neprasidėjus žaidynėms jau buvo ramūs, kad grįžę į tėvynę tuščiomis sutikti nebus: vyrų trijulių krepšinio turnyre varžysis tik 8 komandos, tad lietuvių ketveriukė jau dabar yra užsitikrinusi bent jau mažiausią premiją – kiekvienas po 8415 Eur.

„Tai – vienos solidžiausių premijų Europoje. Bet valstybė joms pasiruošusi, lėšų tikrai turime. Norisi, kad sportininkams tik sektųsi“, – tikina Nacionalinės sporto agentūros vadovas Mindaugas Špokas.

Verta pastebėti, kad papildomas solidžias premijas olimpiniams čempionams – po 50 000 JAV dolerių (46 098,5 Eur) – pirmą kartą istorijoje numatė Tarptautinė lengvosios atletikos federacija, todėl jei auksu Paryžiuje pasidabintų M. Alekna, jis iš viso gautų net 213 793,5 Eur.

Rekordas – 5 medaliai

Nepriklausomos Lietuvos istorijoje mūsiškiai per ligšiolinius dešimt pasirodymų daugiausiai – po 5-is apdovanojimus – pelnė Sidnėjaus, Pekino ir Londono žaidynėse, o aukščiausiai bendroje šalių medalių įskaitoje pakilo Sidnėjuje, kur užėmė 33-ią vietą.

Ar šiuos rekordinius pasiekimus galima pagerinti Paryžiuje? Progų bent jau pasiekti šį medalių kiekį dar yra.

Prancūzijos sostinėje Lietuvos olimpiečiai siekia pagaliau nutraukti olimpinio aukso badą, kuris Lietuvos atstovus kamuoja jau 12 metų – nuo pat 2012-ųjų Londono žaidynių, kuriuose čempionėmis tapo plaukikė Rūta Meilutytė ir penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Didelės viltys siejamos ir su šiais metais beveik keturis dešimtmečius gyvavusį planetos rekordą sutriuškinusiu disko metiku Mykolu Alekna, Europos ir pasaulio breiko čempione Dominika Banevič, šalies trijulių krepšinio rinktine, šiuolaikinės penkiakovės atstovėmis Gintare Venčkauskaite ir L. Asadauskaite-Zadneprovskiene, nustebinti gali baidarių ir kanojų rinktinės nariai.

Olimpinės žaidynės vyks iki rugpjūčio 11 dienos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)