Paryžiaus olimpinių žaidynių moterų krepšinio finale 67:66 (15:9, 10:16, 20:18, 22:23) triumfavo JAV krepšininkės, po dramatiškos kovos palaužiusios žaidynių šeimininkes prancūzes.

JAV krepšininkės geriau pradėjo finalą ir pirmą kėlinį laimėjo 15:9, prancūzės iki ilgosios pertraukos ištirpdė nedidelį deficitą ir prieš antrąją mačo pusę švieslentė fiksavo lygybę – 25:25.

Po pertraukos rinktinės žengė koja kojon: likus 3:45 min. nė viena komanda neturėjo pranašumo 55:55.

Intriga išliko iki pat rungtynių pabaigos: po prancūzės Gaby Williams dvitaškio likus 1:33 min. amerikietės pirmavo 60:59.

Po JAV trenerių štabo paprašytos minutės pertraukėlės Kahleah Copper dvitaškiu didino JAV pranašumą (62:59), G. Williams netaikliai atakavo iš toli. Prancūzijos rinktinė prašė minutės pertraukėlės, o žaisti buvo likusios 54 sek.

Prancūzės gynyboje provokavo A’ja Wilson klaidą, fiksuoti žingsniai. Šeimininkės turėjo galimybę išlyginti rezultatą, bet Marine Fauthoux tolimas metimas buvo labai netikslus.

A’ja Wilson buvo siųsta prie baudų metimo linijos, amerikietė pataikė 1-ą metimą – likus 17 sek. JAV atitrūko 63:59. Prancūzių strategas Jeanas Aime Toupane’as prašė pasitarimo.

Marine Johannes pataikė baudas ir mažino prancūzių deficitą (61:63), baudas pataikiusi Kelsey Plum atstatė 4 taškų skirtumą (65:61).

G. Williams tritaškiu likus 5 sek. grąžino intrigą bei viltį (64:65). K. Cooper pataikė baudas ir likus 3 sek. JAV pirmavo 67:64. Su sirena iš toli atakavo G. Williams, kamuolys nuo lentos skrodė tinklelį, tačiau krepšininkė mynė liniją ir metimas buvo 2 taškų vertės.

Prancūzes nuo olimpinio aukso skyrė vienas tikslus metimas – 66:67.

JAV moterų krepšinio rinktinė olimpinių žaidynių turnyruose iškovojo 61-ą pergalę paeiliui bei 10-ą kartą iš eilės pasidabino olimpiniais aukso medaliais.

Savo šeštą olimpinį aukso medali iškovojo JAV rinktinės legenda 42-ejų Diana Taurasi. Ji olimpinėse žaidynėse debiutavo dar 2004 metais ir olimpinę kelionę auksiniu akordu užbaigė Paryžiuje.

Ji finale nežaidė, iki tol turnyre aikštėje praleisdavo po 11.2 min. ir vidutiniškai pelnydavo po 1-ą tašką.

JAV: A’ja Wilson 21, Kelsey Plum ir Kahleah Copper po 12, Breanna Stewart 8 taškai.

Prancūzija: Gabby Williams 19, Marine Johannes 9, Marine Fauthoux ir Marieme Badiane po 8 taškus.

Bronzos medalius iškovojo Australijos krepšininkės, kurios 85:81 palaužė belges.