Sekmadienį Š. Vingelis pelnė 9 taškus ir vedė saviškius į pergalę ketvirtfinalyje prieš Lenkiją 21:15.
Dainiaus Novicko auklėtiniai atsidūrė per žingsnį nuo medalių, kuriuos iš anksto buvo paskelbę vieninteliu savo tikslu Paryžiuje.
Galbūt tai nepadėjo – olimpiniai debiutantai užtruko ilgokai, kol pagaliau pravaikė jų kojas, rankas ir galvas klampinusią įtampą.
„Pati pradžia buvo sunkiausia psichologiškai, bent jau man asmeniškai tokio sunkumo dar nebuvo tekę patirti. Įsikūrę kaimelyje supratome, kad jau iš tiesų dalyvaujame olimpinėse žaidynėse, kad visi varžovai stiprūs. Gavome vieną niuksą, antrą... Teko stotis nuo grindų.
Nuo praėjusio vasario mes esame kaip šeima, padedamame tiems, kam galbūt sunkiau psichologiškai. Dabar viskas labai gerai. Pagaliau šiandien žaidėme, kaip galime – atsipalaidavę, be jokio susikaustymo“, – sakė Š. Vingelis.
Būtent jam kliuvo veikiausiai daugiausiai Lietuvos krepšinio gerbėjų apmaudo po dviejų pralaimėjimų turnyro starte.
Kurį galima suprasti, nes Š. Vingelis išties žaidė neefektyviai.
Bet pats krepšininkas tokias nuotaikas tėvynėje galėjo nebent nujausti – komanda bendru susitarimu prieš varžybas išjungė savo socialinius tinklus, Š. Vingelis neseka ir žiniasklaidos.
„Manau, tai labai padėjo. Per dieną telefoną rankose turiu gal pusvalandį, parašau kelias žinutes žmonai ir daugiau neliečiu. Straipsnių taip pat neskaitau“, – pažymėjo žaidėjas iš Kauno.
Jam pritaria ir komandos veteranas Gintautas Matulis.
„Džiaugiuosi, kad atsijungėme – galime vietoje to mėgautis šiomis akimirkomis, buvimu kaimelyje, bendravimu tarpusavyje ir su kitais atletais. Žinau, kad žinučių begalės, bet visas susitelkimas – į čia ir dabar.
Džiaugiuosi ir dėl to, kad rodome charakterį, einame keliais, kai kažkas parkrenta – pakeliame. Vienas už visus, visi už vieną. Tokiu atveju viską galime padaryti“, – muškietininkų devizą citavo 37-erių krepšininkas.
Jis nurodė ir kitą priežastį, leidusią komandos draugui pagaliau pralaužti ledus. Anot G. Matulio, lietuviai ieško visų prieinamų taktinių priemonių, kaip palengvinti gyvenimą varžovų gynybos medžiojamam Š. Vingeliui.
„Šarūno mums pritrūko pirmose rungtynėse, buvo išsibalansavęs. Visos komandos žino, koks jis mums svarbus, ir jei uždaro jo tolimus metimus, netenkame labai daug taškų. Darėme tikrai daug namų darbų, kad išleistume Šarūną į metimų padėtis. Kad ir pats vis dar daug nemeta – kitiems iškart atsiranda progų lengviau rinkti taškus“, – aiškino G. Matulis.
Dėl vietos finale Lietuvos ekipa pirmadienį kausis su Nyderlandais, kuriems pirmame etape nusileido 18:19.
Ar žaidėjai jau tikrai įveikė visus psichologinius barjerus ir atėjus svarbiausių kovų metui nebedrebins rankų?
„Aišku, visada gali prisikalbėti. Dabar esame laimingi, atrodo, miegosime ramiai. O kaip ten bus iš tiesų, nežinome – atsiguli, ir pradeda visokios mintys lįsti į galvą“, – po ketvirtfinalio pripažino Š. Vingelis.
O G. Matulis prieš pusfinalį išskyrė olandų lyderio Worthy de Jongo faktorių.
„Turime padaryti namų darbus, paruošti jiems kažką naujo. Ar nustebinti gali Nyderlandai? Na, visas jų žaidimas paremtas individualiu W. de Jongo meistriškumu, prasiveržimais. Stengsimės uždaryti bent jau jo tolimus metimus, nes jei dar pataikys, tuomet viskas, be šansų.
Pirmo etapo rungtynėse buvome šalia jų, bet vienas metimas nulėmė baigtį. Taigi, reikia koncentracijos iki pačios pabaigos“, – pabrėžė žaidėjas.
Mačas tarp Lietuvos ir Nyderlandų prasidės 19 val. Lietuvos laiku.
Antrajame pusfinalyje susitiks titulą ginantys latviai ir šeimininkai prancūzai, ketvirtfinalyje 22:19 eliminavę FIBA reitingo lyderius serbus.
Tiek dvikova dėl bronzos, tiek finalas laukia pirmadienį vėliau vakare.