Aurelijaus Pukelio vedami lietuviai 20:18 palaužė serbus ir užsitikrino vietą atkrintamosiose.

Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinė rungtynėmis su Serbija baigė olimpinių žaidynių grupės etapą.

Prieš tai Santarvės aikštėje esančioje trijulių krepšinio arenoje lietuviai 14:21 nusileido latviams, 20:21 – prancūzams, 21:12 įveikė lenkus, 20:18 – amerikiečius, 21:16 – kinus ir 18:19 pralaimėjo olandams.

Paskutinėse vakaro rungtynėse JAV net 6:21 nusileido 5-ą pergalę iškovojusiems Nyderlandų krepšininkams. Jie išvengs papildomų rungtynių dėl vietos pusfinalyje.

Tuo metu Nyderlandų pergalė nustūmė Lietuvą į trečią vietą, tad Dainiaus Novicko auklėtiniai dėl vietos pusfinalyje 22:30 val. susikaus su lenkais. Kitame ketvirtfinalio mače 23:05 val. susitiks serbai ir prancūzai.

Lenkus grupių etape lietuviai įveikė net 21:12. Plačiau apie mačą – čia: delfi.lt/a/120040398.

Lietuva 20 – 18 Serbija

Lietuva: Pukelis 10, Vingelis 5, Džiaugys 4, Matulis 1.

Serbija: Majstorovič 10, Brankovič 3, Mihailo 3, Strahinja 2.

Eiga gyvai (grupės etapas, 7-as turas):

[2:1] Marko Brankovič +1, Šarūnas Vingelis +2.

[2:2] Lietuva ir Serbija apsikeičia po tašką. Abi komandos prasižengė po 2 kartus.

[4:4] Dejan Majstorovič 1+1, Pukelis +2, lygina rezultatą.

[7:6] Dejan Majstorovič +2, Vingelis +1, o po Aurelijaus +2 priekyje Lietuva. Serbų pertraukėlė.

[10:10] Pukelis +1!

[12:12] komandos keičiasi taškais. Lietuva surinko 7 pražangas.

[12:14] Strahinja +1, Mihailo +1.

[13:14] Pukelis +1.

[14:14] Džiaugys +1.

[14:17] Majstorovič +2, Mihailo +1.

[14:17] lietuvių pertraukėlė. Lieka 2:42 min.

[16:18] Majstorovič +1, Matulis +1.

[18:18] Džiaugys +1, Pukelis +1.

[18:18] pertraukėlė, lieka 1:20 min.

[19:18] Džiaugys +1! Serbų pertraukėlė!

[20:18] Pukelis +1!

[20:18] pergalė!

Prancūzija jau baigė grupių etapą pergale 21:12 prieš Kiniją, olimpinių čempionų titulą ginantys latviai pratęsė įspūdingą žygį ir iškovojo 7-ą pergalę paeiliui – 22:16 įveikė lenkus.

Po šešių turų dėl savo tiesioginio bilieto į pusfinalį galėjo būti ramūs tik olimpiniai čempionai latviai, laimėję visas rungtynes.

Pusfinaliai, kova dėl bronzos ir didysis finalas vyks pirmadienį.

Pasak Lietuvos rinktinės kapitono Aurelijaus Pukelio, pirmajame etape užimta vieta nieko nereiškia: „Laimės ne tie, kas geriausiai grupėje atrodo, laimės tie, kas finišo tiesiojoje geriausiai atrodys.“ O šalies rinktinės treneris Dainius Novickas priminė: „Latviai Tokijo auksą laimėjo iš šeštosios vietos.“