TASS pareiškė, kad į Prancūziją atvykusių, leidimus gavusių ir atidaryme bei keliuose renginiuose dalyvavusių žurnalistų akreditacijos, būtinos žaidynėms nušviesti, panaikinimas buvo „visiškai netikėtas“.

„Galiu patvirtinti, kad keleto akredituotų žurnalistų atžvilgiu kompetentingos institucijos paskiau priėmė sprendimą panaikinti akreditaciją“, – žurnalistams pasakė 2024-ųjų Paryžiaus olimpinių žaidynių organizatoriaus atstovė Anne Descamps.

„Mes, kaip Paryžiaus žaidynių organizacinis komitetas, sprendimą vykdome nesigilindami į tai, kuo grindžiama ši informacija, kuri mums pateikta nebuvo“, – pridūrė ji.

A. Descamps pasakė nežinanti, kelių žurnalistų akreditacija buvo panaikinta.

Į naujienų agentūros AFP užklausą vidaus reikalų ministerija atsakė jokių komentarų neturinti.

TASS pranešė, kad žaidynių organizacinis komitetas panaikino keturių jos žurnalistų akreditaciją.

„Prancūzijos valdžia niekaip negali nurimti: daugiau nei 4300 žmonių iš įvairių šalių nuspręsta neįletisti į olimpiadą ir dauguma jų – tai žurnalistai iš Rusijos ir Baltarusijos. O dabar jie susigriebė ir prisiminė TASS korespondentus, kuriems patys išdavė akreditacijas. Prancūzai labai bijo kitokio požiūrio“, – piktinosi Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas.

Vienas iš žurnalistų Artiomas Kuznecovas jau yra dirbęs ne vienoje olimpiadoje (patys rusai skelbia, kad net septyniose). Jį pagrindinėse tribūnose galima buvo matyti ir šių olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje.

Rusų leidinys „Sport-Ekspress“ daro prielaidą, kad jų šalies žurnalistai Prancūzijoje veikiausiai buvo palaikyti grėsme nacionaliniam saugumui, bet aršiai neigia, kad jie galėjo šnipinėti ar užsiimti panašiomis veiklomis. „Tada taip pat sėkmingai šnipinėjimu galima įtarti ir Michaelą Phelpsą ar Rafaelį Nadalį“, – argumentavo „Sport-Ekspress“.

Primename, kad Rusijos komandai dėl jau trečius metus besitęsiančios Maskvos invazijos Ukrainoje buvo uždrausta dalyvauti Paryžiaus žaidynėse.

Olimpinėse žaidynėse po neutralia vėliava varžosi vos 15 Rusijos sportininkų. Atidarymo ceremonijoje jie nedalyvavo.

Rusija kritiškai įvertino atidarymo ceremoniją, o užsienio reikalų atstovė Marija Zacharova ją apibūdino kaip „didžiulę nesėkmę“.

Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad atidarymo ceremonija buvo „bjaurus reginys“ ir „išsigimėlių pasirodymas“.

TASS rašė, kad atidarymo metu „buvo gausu nemalonių situacijų“, atkreipdama dėmesį į tokius liapsusus, kaip aukštyn kojomis iškelta olimpinė vėliava ir dėl pliaupiančio lietaus iš atidarymo bėgantys žiūrovai.

Pirmiau kai kurių Rusijos žurnalistų prašymai suteikti akreditaciją buvo atmesti, o M. Zacharova dėl to naujienų agentūrai TASS pareiškė, kad „žurnalistų teisės ir žodžio laisvė (prezidentui Emmanueliui) Macronui ir jo gaujai yra tik tušti žodžiai“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)