Jei skaitei mano „Spintologiją”, turbūt puikiai žinai, kas yra tavo spintoje ir ką su kuo dėvėti. Jei vis dėlto taip nėra, štai keli koncentruoti žingsniai tvarkingos ir stilingos spintos link. Tikrai nėra taip sudėtinga, kaip galbūt atrodo, kai atsidarai spintos duris ir į tave žiūri iki skausmo pažįstami daiktai, iš kurių, atrodo, jau nieko daugiau nebeišspausi.
Yra šiek tiek kitaip – įmanoma susidėlioti viską taip, kad būtų ramu. Ir vakare skaitant knygą, ir ryte, ruošiantis į darbą. Padėsiu tau susidėlioti planą, kaip perkratyti savo spintą, kai jau nebe vasara, tad ir vėl nėra, ko apsirengti.
Tau reikės: įvairių pakabų (smagiausia ir patogiausia, kai jos vienodo stiliaus, tarkime, medinės baltos, tačiau vienos skirtos marškiniams ir švarkams, kitos - kelnėms), šiukšlių maišų, veidrodžio, dėžių.
Pirmiausia atskirk sezonus. Greičiausiai tave blaško per didelis daiktų kiekis, kuris toks yra dar ir dėl to, kad spintoje greta vasarinės suknelės ir espadrilių puikuojasi ir storos vilnos kelnės bei batai su kailiu. Tai apsunkina tavo pasirinkimą ryte, be to, užima papildomai vietos. Kitaip sakant, matai iškreiptą vaizdą, kuris glumina. Tuos, kurių nedėvėsi artimiausią pusmetį, sudėk į dėžes ir pasidėk atokiau, tad spintoje patogiau ir erdviau susidėsi tuos, kuriuos dėvėsi dabar.
Atsistok prieš veidrodį ir pasimatuok drabužius, kurie lieka tavo spintoje šį sezoną ir įvertink, kaip atrodai, su kuriais jautiesi gerai, kurie pabrėžia tavo gražiausius kūno linkius, kurie parodo tai ko nenorėtum, kuris yra tinkamo dydžio, o kuris – nebepataisomai nudėvėtas. Būk sąžininga su savimi ir savo daiktais – niekas vertinimo balų nerašys, tad nuspręsk pati, kurie daiktai keliauja į maišus, o kurie – ant pakabų ar į lentynas.
Perkračius spintą gims kelios krūvos, kurių tik viena guls ant pakabų ir į stalčius, kitos keliaus į maišus. Ne, ne viską mesime lauk! Pirmiausia, negailestingai į maišus sugrūsk tai, kas tikrai yra fiziškai arba morališkai nusidėvėję, ko jau seniai nebedėvi, nes suplyšo, nusiburbuliavo, apsipūkavo, yra per siaura ar per platu ir pan. Tai - daiktai, kurie ne pabrėžia, o paslepia tavo grožį. Tau jų nebereikia, tad metas atsisveikinti. Kur jie keliaus – ar į tekstilės konteinerį, ar labdarai, ar į perdirbimui - nuspręsk pati.
Kasdien dėvi ne pavienius daiktus, o jų derinius, tad būtų puiku, jei spręsdama, kas lieka spintoje, o kas ne, apgalvotumei (o dar geriau – pasimatuotumei), ką su kuo dėvėsi. Kitaip sakant, surask bent po porą derinių, kad rengdamasi neužstrigtum tik ties tais pačiais atsibodusiais variantais. Gal po kostiumėliu gali pasivilkti ne tik klasikinius marškinius, bet ir tą ploną megztinį aukštu kaklu? O gal prie pieštuko sijono tiks ne tik švarkelis, bet ir klasikinė liemenė, kurią visad dėvi tik su kelnėmis? Gal prie margos suknelės tiks ne tik juodos pėdkelnės? Gal ant marškinių gali apsivilkti tą patį megztinį aukštu kaklu? Gal... (drąsiai improvizuok pati).
Drabužiai, kurie lyg ir tinka, bet kažkas su jais ne taip, turi du išlikimo scenarijus: jei jie tau tinka ir patinka - surasti jiems porą (švarkui – palaidinę, marškinius ar kelnes), sijonui – derantį megztuką ir pan.), nes, spėju, jų nedėvi dėl to, kad neturi su kuo. Kitu atveju, galbūt drabužis yra tau netinkančio dydžio arba silueto (su juo jautiesi apdribusi, suvaržyta, jis smunka, klubai atrodo platesni nei iš tikrųjų ir pan.) – tuomet arba metas su juo atsisveikinti, arba nuvežti jį siuvėjai. Taip iš tiesių kelnių gali gimti siaurėjančios, o vos per platus švarkas – gulėti kaip nulietas. Tad teisingai supratai, šiame maiše gula daiktai, kuriuos naujam gyvenimui tavo spintoje prikels siuvėja.
Tie, kurių nedėvi, nes nesugalvoji, kaip tai padaryti, gali likti tavo spintoje tik tuo atveju, jei rasi jiems porą. Taip ir gimsta tavo unikalus pirkinių sąrašas, su kuriuo patariu bent jau šįkart keliauti į parduotuves. Naujam sezonui prasidėjus, tikiu, norisi daug ko naujo, tačiau labai svarbu atsinaujinti ne aklai, o įsivertinus savo spintos turinį ir žinant kas padėtų sukurti daugiau derinių. Juk ta pati naujai įsigyta palaidinė tiks ir prie džinsų, ir prie klasikinių kelnių, ir prie sijono ir netgi po sarafanu. Pradžiai patarčiau rinktis universalesnius ir daugiau pritaikomus drabužius, o kaip vyšnią ant torto – įsigyti kažką iš tau patinkančių naujausių tendencijų.
Šis darbas truks kelias valandas, tačiau rezultatai džiugins sezoną, o gal net ir kelis. Tad tikrai verta vieną kartą viską gerai perkratyti, tuomet po metų tereikės lengvo jų pakedenimo ir atnaujinimo, nes didįjį darbą jau būsi padariusi. Mūsų tikslas – tavo privalumus pabrėžiantis nenuobodus spintos turinys, kurį tu ryte pasitiktum ne su nerimu, kad nėra ko rengtis, kad viskas pabodę ir vienoda, o su ramia šypsena.