Drabužių skalbimas – ne aukštoji matematika, tačiau reikalas, vis dėlto, pretenzingas. Tikriausiai savu kailiu esate patyrę nusivylimo jausmą, kai iš skalbimo mašinos ištraukėte susitraukusį vilnonį megztinį arba nublukusią juodą palaidinę.
Kad išvengtumėte neplanuotų akibrokštų, visuomet apžiūrėkite drabužių priežiūros etiketes, kurios yra įsiuvamos vidinėje gaminio pusėje, ant siūlės. Dažnai, dėl nepatogumo ir trynimosi į kūną, etiketės yra nukerpamos – tokiu atveju nereikėtų skubėti etikečių mesti lauk. Išsaugokite jas arba bent jau pasistenkite įsiminti drabužio priežiūros rekomendacijas.
Nepatyrusiai akiai gaminio priežiūros simboliai gali atrodyti tarsi egiptiečių hieroglifai, todėl DELFI Stilius pateikia trumpą ir koncentruotą dažniausiai pasitaikančių simbolių skaitymo pradžiamokslį.
Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų – nešvarus rūbas per nežinojimą keliauja į skalbimo mašiną, nors dėl delikataus audinio ar papildomų detalių (pavyzdžiui, priklijuoti blizgučiai, karoliukai, aplikacijos) turėtų būti valomas sausuoju būdu.
Jei ant etiketės užrašyta „valyti tik sausuoju būdu“ (angl. dry cleaning only), tuomet verčiau nerizikuokite ir drabužį patikėkite profesionalams.
Jei etiketėje nurodomas „sausas valymas“ (angl. dry cleaning), galite laikyti tai gamintojo rekomendacija, tačiau tai nėra vienintelis įmanomas būdas valyti drabužį. Skalbimas rankomis šaltame vandenyje, naudojant švelnias skalbimo priemones, taps alternatyva valyklų paslaugoms.
Taip pat rekomenduojama drabužį skalbti ne aukštesnėje temperatūroje nei nurodyta gaminio etiketėje. Jei nesate įsitikinę, ar drabužis nuo skalbimo neišbluks, atlikite paprastą eksperimentą: ant ausų krapštuko užpilkite skalbimo priemonę, o tuomet patepkite juo vidinę drabužio siūlę. Jei spalva ėmė blukti, pasirinkite kitą skalbiklį arba neškite drabužį į valyklą.
Jei drabužio valymą nusprendėte patikėti profesionalams, įsitikinkite, kad gaminio priežiūros etiketė nenublukusi, aiškiai įskaitoma. Jei etiketę nukirpote, tačiau pamenate gamintojo rekomendacijas, informuokite valyklos darbuotojus apie drabužio priežiūrą. Atsarga dar niekam gėdos nepadarė.
Situacija, kai balta palaidinė papilkėja, o retsykiais net nusidažo nuo kitų rūbų, yra puikiai pažįstama kiekvienam žmogui. Prieš mesdami nusiskalbusius marškinius į šiukšlių dėžę, pabandykite sugrąžinti pirminę išvaizdą juos balindami. Viena iš rekomendacijų – nebalinkite daug elastano turinčių drabužių, nes baliklis pažeis šį tamprų audinį.
Jei bijote pažeisti audinį balikliais, galite pasinaudoti namine priemone: sutrinkite penkias tabletes aspirino ir užpilkite jas karštu vandeniu. Užmerkite drabužį ir palikite nakčiai. Ryte drabužį įdėkite į skalbimo mašiną, o į miltelių skyrių papildomai įdėkite dar penkias sutrintas tabletes.
Aspirino tabletėse esanti salicilo rūgštis drabužį išbalins ne ką prasčiau nei kitos pamėgtos naminės priemonės – citrinos rūgštis arba actas.
![Drabužių priežiūra](https://images.delfi.lt/media-api-image-cropper/v1/fb38de90-7d4f-11ed-a628-f15cb6709fa2.jpg?noup&w=400)
Jei jūsų drabužis puoštas nėriniais ar siuvinėjimais, jį lyginti galite tik išverstą į blogąją pusę.
![Drabužių priežiūra](https://images.delfi.lt/media-api-image-cropper/v1/fb32eb20-7d4f-11ed-954d-25c8381c7fc7.jpg?noup&w=400)