Kodėl mūsų šalyje tiek daug laiku negydytų krūties vėžio atvejų? „Login“ konferencijoje dalyvavusi dr. A. Čižauskaitė atsako – lietuvės nesilanko profilaktinės patikros programoje, nors ji pradėta jau 2004 metais. Mamografijos tyrimas atliekamas visoms moterims nuo 50 iki 69 metų kas 2 metus, o tyrimui siuntimą išrašo šeimos gydytojas.

2014 metais, Europos Komisijos skelbiamais duomenimis, buvome viena prasčiausiai programą lankančių šalių. 2019 metais pasivijome 50 proc., o tai reiškia, kad pasitikrinti ateina tik kas antra moteris. Panašūs skaičiai – Rumunijoje ir Bulgarijoje.

„Moterys raginamos pačios apčiuopti krūtis, jas stebėti. Tačiau moteris, kaip ir nepatyręs gydytojas, apčiuopti gali tik darinį, kuris yra 2 cm, žemės riešuto dydžio. Tai milijonai vėžinių ląstelių ir mažiausiai antra ligos stadija, kuriai reikės sisteminio chemoterapinio gydymo. Reiškia, kad tokia moteris iškris iš gyvenimo mažiausiai metams, o pasekmės bus visam gyvenimui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)