Ligai pažengus dar toliau, piktosios vėžinės ląstelės iš kaulų čiulpų išstumia sveikas. Šis vėžys dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus pacientams.

Lėtinės mieloleukemijos atveju aptinkama pakitusi chromosoma, kuri susidaro dėl genetinių pokyčių. Kas sukelia šį genetinį pokytį – neaišku, manoma, kad įtakos gali turėti jonizuojanti spinduliuotė, tam tikros cheminės medžiagos bei bendros priežastys, tokios kaip netinkama mityba, stresas, mažas fizinis aktyvumas.

„Ši liga dažnai būna tyli, neturi jokių simptomų arba jie būna nespecifiniai, todėl neretai nustatoma tik tada, kai pacientas tiriasi dėl kitų priežasčių. Visgi dabar žmonės labiau rūpinasi savo sveikata ir dažniau atlieka kraujo tyrimus, dėl to liga būna nustatoma pradinėse stadijose“, – nuotolinėje konferencijoje sakė Santaros klinikų gydytoja hematologė Ilma Tavorienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją