Pranešime spaudai rašoma, kad Gintauto ligos istorija prasidėjo nuo niekuo neišsiskiriančio maudimo gerklėje: „Ryjant maistą visada atrodydavo, kad kąsnis užstringa gerklėje, jo negalėdavau nuryti. Gana ilgai jaučiau simptomus, būdingus anginai – gerklės maudimas, kosėjimas. Vieną dieną nusprendžiau, kad reikėtų pasitikrinti sveikatą ir nedelsiant buvau nusiųstas į Kauno klinikas“. Vyras prisimena, kad po išsamių tyrimų išgirdo diagnozę – piktybinis stemplės vėžys.
Gastroenterologijos klinikos gydytojas gastroenterologas doc. Audrius Ivanauskas teigia, kad ankstyvos stadijos stemplės vėžys dažniausiai nepasireiškia jokiais itin išskirtiniais simptomais. Tik navikui progresuojant pasireiškia pojūčiai kaip sutrikęs rijimas, atsiranda skausmas už krūtinkaulio, sumažėja kūno masė, atsiranda vėmimas, kosulys, balso užkimimas. Stemplės vėžiu vyrai serga 3-4 kartus dažniau negu moterys, taip pat liga dažnesnė vyresnio amžiaus žmonėms.
Pacientui ligą nustatyti padėjo atlikti tikslingai parinkti tyrimai – endoskopinis tyrimas su histologiniu patvirtinimu, krūtinės ir pilvo kompiuterinė tomografija, pozitronų emisijos tomografija (PET KT). „Norint paskirti tikslų, pacientui maksimaliai saugų ir pažangų gydymą, būtina atlikti kitus išsamius tyrimus tam, jog būtų tiksliai nustatytas naviko išplitimas. Vėliau pacientui buvo suplanuotas stemplės vėžio chemospindulinis gydymas – chemoterapija kartu su spinduline terapija, o vėliau atlikta sudėtinga stemplės naviko šalinimo operacija “, – teigia doc. A. Ivanauskas.
Kauno klinikų Chirurgijos klinikoje 3D technologija laparoskopinėje chirurgijoje įdiegta šiais metais ir sėkmingai taikoma atliekant sudėtingas operacijas. Klinikos vadovas prof. Algimantas Tamelis pabrėžia, kad ši technologija užtikrina geresnį stereoskopinį (natūralų vaizdą) matymą laparoskopinės (mažų pjūvių) operacijos metu, leidžia tiksliau atpažinti sveikus ir pakitusius, patologinius audinius bei juos saugiau pašalinti. „Neabejotina šios technologijos nauda ne tik gydytojui, tačiau ir pacientui – operacija neretai vyksta trumpiau ir efektyviau, todėl itin sumažėja klaidų tikimybė“.
Gintautą operavęs ir pooperaciniu laiku prižiūrėjęs Chirurgijos klinikos abdominalinės chirurgijos gydytojas prof. Almantas Maleckas džiaugiasi naujomis klinikos galimybėmis. „Galiu drąsiai pasakyti, kad 3D technologija yra vienas iš pažangiausių minimaliai invazyvioje chirurgijoje taikomų metodų. Ši technologija suteikia galimybę kai kurias operacijas atlikti greičiau, kokybiškiau, o mes, chirurgai, galime pamatyti tikslesnį vaizdą, didesnę jo raišką, matome vidaus organus, kraujagysles trijose dimensijose“, – naujosios technologijos ypatybes vardijo gydytojas.
Taikant 3D technologiją, Kauno klinikų Chirurgijos klinikoje sėkmingai atliekamos skrandžio mažinimo, skrandžio ir stemplės naviko šalinimo operacijos – pastaroji ir buvo atlikta pacientui Gintautui.
„Prof. A. Maleckas prieš operaciją sakė, kad ją atliks minimaliai invazyviai (mažais pjūviais), naudodamas itin naują ir pažangią 3D technologiją, tačiau jokios baimės nejaučiau. Matau, kad Kauno klinikų gydytojai vadovaujasi savo ilgamete patirtimi, atsakingai parenka gydymo taktikas, o naujovės tik padeda užtikrinti kokybišką priežiūrą. Esu dėkingas kiekvienam gydytojui už rūpestį ir atidumą – pacientams tai labai svarbu“, – pabrėžia Gintautas.
Kauno klinikų Gastroenterologijos, Onkologijos ir hematologijos ir Chirurgijos klinikose kasmet gydoma apie 25-30 pacientų, sergančių stemplės vėžiu.