Ir kaip teigia Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) onkologijos chemoterapijos klinkos vadovas Alvydas Česas, krūties vėžys yra vyresnio amžiaus moterų liga, kurios sergamumo pikas pasiekiamas apie 60-tus gyvenimo metus, tačiau pastebima, kad šiandien vis daugiau moterų suserga ir jaunesniame amžiuje, rašoma pranešime spaudai.

„Didelę įtaką sergamumo augimui turi daugelis neigiamų faktorių: nutukimas, rūkymas, alkoholio vartojimas, kontraceptikų ir pakaitinės hormonų terapijos vartojimas ilgesnį laiką, paveldimumas, negimdymas, krūties vėžio sirgimo istorija, abortai, ankstyvas brendimas ir vėlyva menopauzė (nuo 55 metų), jau diagnozuoti kiti onkologiniai susirgimai ir kiti faktoriai“, – sako A. Česas.

Simptomai, kurie įspėja apie ligą

Medikai tikina, kad yra labai svarbu diagnozuoti kaip galima anksčiau visus onkologinius susirgimus, ne išimtis ir krūties vėžys. Gydymo rezultatai ir navikų išgyvenamumas I-mos ir III-ios stadijos, skiriasi ne dešimtimis procentų, o kartais. Tad svarbu perspėti kuo daugiau moterų dėl galimos krūties vėžio ligos, būtina kaskart vis plačiau taikyti prevencinės programos sklaidą ir kviesti moteris nuo 50-ties metų profilaktiškai pasitikrinti.

„Krūties vėžys dažniausiai pasireiškia sukietėjimu krūtyje, kuris neišnyksta nepriklausomai nuo mėnesinių ciklo nei laiko eigoje. Tai yra ankstyvo vėžio simptomai, tačiau vis dar dažnai navikai registruojami jau užleisti, kai atsiranda guzelis pažastyje – viršraktikaulių srityse, kaulų skausmai, dusulys, kai būna jau plaučių metastazės ir kiti simptomai, kurie nėra tiesiogiai būdingi krūties vėžiui“, – ligos simptomus vardija KUL onkologas chemoterapeutas A. Česas.

Ligos eiga priklauso ir nuo gydančios komandos

Krūties vėžys yra labai klastinga onkologinė liga, kad ir kaip gerai ji būtų gydoma, liga apie 30 proc. pacienčių gali atsinaujinti. Žinoma, tai priklauso ir nuo to, kokioje stadijoje navikas buvo diagnozuotas, tačiau net ir tada, kai navikas atsinaujina, onkologai chemoterapeutai gali padėti sergantiems pacientams gyventi kokybiškai, saugiai ir ilgai.

„Daug kas priklauso ir nuo to, kiek onkologines ligas gydanti gydytojų komanda glaudžiai tarpusavyje bendradarbiauja ir sklandžiai dirba“, – sako A. Česas. – KUL yra viena iš pirmaujančių aukštos kokybės paslaugas teikianti ligoninė Lietuvoje, kurioje veikia labai gerai subalansuota krūties vėžio ir kitų krūties navikų gydymo komanda. Pradedant nuo diagnostikos – šiuo metu pradėjo veikti naujausios kartos skaitmeninis mamografas su tomosintezės programa, ypač mažų navikų skaitmeninės biosijos sistema, kuri leidžia patikslinti ypač mažus darinius krūtyje ir baigiant turimais patologais, krūtų chirurgais, plastikos ir rekonstrikcinės chirurgijos gydytojais, onkologais chemoterapeutais, onkologais radioterapeutais, vėžio genetikais, krūtų slaugytojais ir kitais specialistais. Tad savo darbu siekiame maksimalių rezulatatų“.

Klaipėdoje lankysis geriausi krūties vėžio specialistai iš Europos

Norint išlaikyti aukštą paslaugų kokybę Klaipėdos universitetinė ligoninė kartu su Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija š. m. rugsėjo 15 d. Klaipėdoje jau trečius metus iš eilės organizuoja tarptautinę konferenciją apie krūties vėžį. Pagrindiniai konferencijos uždaviniai – tausojantis krūties vėžio gydymas, saugus ir greitas sergančiųjų grįžimas į kasdienį gyvenimą.

Konferencijoje savo pranešimus skaitys geriausi šių dienų krūties vėžio specialistai iš Europos: prof. Michael Gnant (Austrija), prof. Javier Cortes (Ispanija), prof. Ulla Drake (Suomija) ir žinomiausi Lietuvos krūties vėžio gydymo ekspertai. Konferencijoje pirmą kartą į programą bus įtraukta krūties ligomis sergančių pacientų slauga, jų priežiūra, reabilitacija. Trijose paralelinėse sesijose bus nagrinėjami krūtų chirurgijos, krūtų rekonstrukcijos ir plastikos, pacientų slaugos ir reabilitacijos bei krūties vėžio naujausio medikamentinio gydymo klausimai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)